Arınç ve Albayrak arasında söz düellosu

Arınç ve Albayrak arasında söz düellosu
Arınç ve Albayrak arasında söz düellosu
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak arasında söz düellosu yaşandı. CNN Türk yayına katılan Arınç'ın sözlerini Twitter üzerinden eleştiren Albayrak'a Arınç, "Valla bu nasihatları başkalarına yapsın. Onlar da Yezid kadar olmasa bile, bazı köşe yazarlarımız, Yezid'den daha fazla cinayet işliyorlar" dedi. Albayrak ise bu açıklamalara cevaben, "Sayın Arınç, ben 40 yıldır aynı çizgideyim. Düne kadar durduğum yeri taktir hatta teşvik ederken bugün yerenler "değişim"i kendinde aramalı" ifadesini kullandı.

RADİKAL - Eski Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bülent Arınç CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. Yayının devam ettiği sırada Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak Twitter üzerinden programla ilgili görüşünü dile getirdi:

 

 

 Albayrak daha sonra ise Arınç’ın programda kullandığı, “Birilerine sevgimi kaybetmiş olabilirim” sözleriyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

 

 

 

 

 

ARINÇ CANLI YAYINDA CEVAP VERDİ

Albayrak’ın Twitter üzerinden yayımladığı bu mesajların ardından devam eden yayında Arınç da açıklamalarda bulundu. Arınç, “Ben kendisini daha çok Türkiye gazetesindeyken tanıyorum. Ben açık yüreklilikle söylüyorum. Evet bugün cumartesidir, dün akşam da Faruk Çelik bir başka programdaydı. Seçimlerden sonra çok daha fazla ekranlarda olacağız, bundan da haberi olsun” dedi. Sevginin kiloyla tartılmayacağını söyleyen Arınç, “Ben filan kişiyi seviyorum. Benim ölçüm şudur, o beni ne kadar çok seviyorsa ben de onu o kadar seviyorum. Sayın Albayrak bunları bilir de ifade etmekten çekinir. İkinci hazreti hasan hüseyin efendilerimizin yanlarında bulunan insanlar susuz bırakıldılar. Karşılarındakiler de evet mümindiler. (Hürriyet)