Arınç, Wilson'a 'Hello' demedi

ABD'nin yeni büyükelçisi Ross Wilson, Ankara'da gerçekleştirdiği tanışma ziyaretleri kapsamında TBMM Başkanı Bülent Arınç'la görüştü.. Ross Wilson'u TBMM'deki makamında Türkçe sözlerle karşılayan Arınç, "Merhaba, Türkiye'ye hoş geldiniz" dedi.

ANKARA - ABD'nin yeni büyükelçisi Ross Wilson, Ankara'da gerçekleştirdiği tanışma ziyaretleri kapsamında TBMM Başkanı Bülent Arınç'la görüştü.. Ross Wilson'u TBMM'deki makamında Türkçe sözlerle karşılayan Arınç, "Merhaba, Türkiye'ye hoş geldiniz" dedi.
Görüşmede Türkiye ile ABD arasındaki ilişkilerin üst düzeyde olduğunu söyleyip, bu ilişkilerin bölge barışına katkısının önemine işaret eden Arınç, kendisinin Washington temasları hakkında bilgi verdi. Büyükelçi Wilson da, yoğun bütçe görüşmeleri sırasında kendisinin TBMM'de ağırlanmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Wilson, Türkiye ve ABD arasındaki diyalogtan yeni somut sonuçlar da alınacağını söyledi. Wilson, "Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD ile ilişkileri geliştirmeyi ne kadar önemsediklerini özellikle vurguladılar" diye konuştu.