Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?

Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?
Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın TBMM'nin dünkü oturumunda, "bir kadın olarak sus" demesiyle gündeme gelen HDP'li Nursel Aydoğan, söylemek istediklerini açıkladı.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın, "Hanımefendi sus... Bir kadın olarak sus" demesiyle gündeme gelen HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Arınç'ın çıkışı sebebiyle kamuoyunun duyamadığı sözlerinin ne olduğunu anlattı. Hayat Tv yayınında konuşan Aydoğan'ın, "Ne söyleyecektiniz" sorusuna yanıtı şöyle oldu:

"...Arınç, konuşmasında sınır ötesi operasyonların nedeninin Ceylanpınar'da öldürülen 2 polis olduğunu söyledi. Yani o polisler öldürülmese operasyon yapılmayacaktı anlamına gelen cümleler sarf etti. Ben de oturduğum yerden kalkarak kendisine Kayseri'de bir askerle polisin IŞİD saldırısı sonucu yaşamını yitirdiğini hatırlattım. 'O zaman niye IŞİD'e karşı mücadele, operasyon yapmadınız da şimdi sınır ötesi operasyon yapıyorsunuz, orada öldürülen askerle polis bu devletin askeri polisi değil miydi?' diye sordum. 'Sadece Ceylanpınar'da ölenler mi devletin polisi' diye bir soru yönelttim. Tabii ki bu önemli bir soruydu. Bu soru kendi içinde çok önemli cevapları da içeriyordu. Elbette AKP orada öldürülen 2 polis nedeniyle bu operasyonları başlatmadı. IŞİD'e yönelik operasyonu mecburen başlatacaktı. Zira hem ABD hem İngiltere AKP'nin IŞİD'e yönelik iki yüzlü politikasını kabul etmediğini söyledi." 

Arınç: 'Bir kadın olarak sus' demek Meclis disiplini gereği söylenmiş bir sözdür

Kadın milletvekillerinden Arınç'a tepki: Özür dile

Arınç'tan HDP'li vekile: Bir kadın olarak sus!