Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?

Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?
Arınç'ın 'kadın sus' dediği vekil ne diyecekti?
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın TBMM'nin dünkü oturumunda, "bir kadın olarak sus" demesiyle gündeme gelen HDP'li Nursel Aydoğan, söylemek istediklerini açıkladı.

RADİKAL - Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın, "Hanımefendi sus... Bir kadın olarak sus" demesiyle gündeme gelen HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Arınç'ın çıkışı sebebiyle kamuoyunun duyamadığı sözlerinin ne olduğunu anlattı. Hayat Tv yayınında konuşan Aydoğan'ın, "Ne söyleyecektiniz" sorusuna yanıtı şöyle oldu:

"...Arınç, konuşmasında sınır ötesi operasyonların nedeninin Ceylanpınar'da öldürülen 2 polis olduğunu söyledi. Yani o polisler öldürülmese operasyon yapılmayacaktı anlamına gelen cümleler sarf etti. Ben de oturduğum yerden kalkarak kendisine Kayseri'de bir askerle polisin IŞİD saldırısı sonucu yaşamını yitirdiğini hatırlattım. 'O zaman niye IŞİD'e karşı mücadele, operasyon yapmadınız da şimdi sınır ötesi operasyon yapıyorsunuz, orada öldürülen askerle polis bu devletin askeri polisi değil miydi?' diye sordum. 'Sadece Ceylanpınar'da ölenler mi devletin polisi' diye bir soru yönelttim. Tabii ki bu önemli bir soruydu. Bu soru kendi içinde çok önemli cevapları da içeriyordu. Elbette AKP orada öldürülen 2 polis nedeniyle bu operasyonları başlatmadı. IŞİD'e yönelik operasyonu mecburen başlatacaktı. Zira hem ABD hem İngiltere AKP'nin IŞİD'e yönelik iki yüzlü politikasını kabul etmediğini söyledi." 

Arınç: 'Bir kadın olarak sus' demek Meclis disiplini gereği söylenmiş bir sözdür

Kadın milletvekillerinden Arınç'a tepki: Özür dile

Arınç'tan HDP'li vekile: Bir kadın olarak sus!


  http://www.radikal.com.tr/140627314062731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mezhebi aynı - legendary

  Siyasal İslamın her yerde özü aynıdır. Kınıyor gibi göründükleri saldırı ve katliamların çoğunu örtülü bir kabulleri vardır. Her zaman bir mazeretleri bulunur. IŞİD de onlar için sadece ele avuca sığmaz birkaç haylaz çocuktan fazlası değildir. Paris'te Charlie Hebdo katliamında da oraya giderken Davutoğlu amacını nasıl açıklamıştı hatırlayalım; İslam ile terörün yan yana getirilmesine asla izin vermeyiz. Evet teröre itiraz yok yan yana zikredilmelerine itiraz var. Yani orada ölen insanlardan ziyade İslamı aklama gayretiyle gittiklerinden zihin dünyalarını biliyoruz. Onlar da bunu o kadar saklama gereği hissetmiyor. Her zaman da makul (!) gerekçeleri oluyor... Düşünce kodları o kadar benzer ki Batılı ülkelerin radikal ile ılımlıyı neye göre ayırdıklarını hiç anlayamamışımdır... Kadın düşmanlığı desen ayrı bir boyut ve bunları kadınların destekliyor olması cinsiyetine ihanet değil de nedir! Son birkaç gündür olanlara bakın Suruç katliamı hiç olmamış gibi. Bütün meseleleri HDP'nin mecliste olması. İçlerine sindiremediler ve Kürt düşmanlığı yine ağır basıyor. IŞİD'e karşı ne yapılıyor birkaç göstermelik göz altı. O da kibar kibar. Hani bir Kürdü, bir Geziciyi göz altına alır gibi değil, bir kardeşini eli varmayarak göz altına alır gibi... Özetle İslam dünyasında ılımlı ile radikalin düşünce kodları birdir. Aralarındaki fark nüanstır... Batı da neden sevilmediklerini anlayamıyorlar bir de üstüne insanları İslamofobik olmakla suçluyorlar. Bir beyin jimnastiği yapalım: Dünya bunların hegemonyasında olsa sizce ne olurdu?! İnsanlık kendini nerede bulurdu?!