Arınç´ın mitingi öncesi şüpheli paket endişesi

Arınç´ın mitingi öncesi şüpheli paket endişesi
Arınç´ın mitingi öncesi şüpheli paket endişesi
Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Emek Mahallesi'ndeki mitingi öncesi şüpheli paket endişesi yaşandı. Miting alanına 100 metre uzaklıktaki bir alış-veriş merkezinin duvarının kenarında bulunan şüpheli paket, bomba imha uzmanlarınca patlatıldı. Paket boş çıkarken, Arınç'ın konuşma yaptığı sırada da elektrikler kesildi.

RADİKAL - Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Emek Mahallesi'ndeki saat 18.30'da vatandaşlara hitap etmesi beklenen Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç'ın mitingi öncesi bırakılan şüpheli paket, polise hareketli dakikalar yaşattı. Saat 17.45 sıralarında miting alanına yaklaşık 100 metre uzaklıkta olan bir alış-verişmerkezinin duvarının yanına bırakılan şüpheli paket polisin dikkatini çekti.

Haber verilmesi sonucu belirtilen bölgeye gelen Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba imha ekipleri, paketi fünye ile patlattı. Patlama sonrası paket boş çıkarken trafiğe kapatılan yol yeniden araç ve yaya trafiğine açıldı. Miting alanına yarım saat geç gelen Bülent Arınç, burada vatandaşlara seslendi. Arınç'ın konuşması sırasında yatsı ezanı okundu. Arınç, ezan okunurken konuşmasına ara verdi. Bu sırada sahneye elektrik verilmesini sağlayan sigorta bozulunca Arınç, konuşmasına AK Parti seçim aracının hoparlörü ile devam etti.
DHA-Edip TEKİN