Arınç'tan Gökçek'e sert yanıt: 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım

Arınç'tan Gökçek'e sert yanıt: 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım
Arınç'tan Gökçek'e sert yanıt: 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hakkında attığı tweetlere Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç çok sert yanıt verdi.

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "izleme heyeti" açıklamasına yönelik sözleri üzerine kendisini istifaya davet eden Melih Gökçek'e çok sert ifadelerle yanıt verdi: Görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli değil, oy isterken paralel yapının kucağına oturdu.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kendisi hakkında attığı tweetlere ağır sözlerle yanıt verdi. Arınç'ın açıklamalarının önemli satır başları şöyle:

"TERBİYESİZCE BİR AÇIKLAMA"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek benimle ilgili tweet atmış. Bu terbiyesizce bir açıklamadır. Buna nasıl cevap vermem gerektiği konusunda tartıştığımızda Melih Gökçek kim siz kimsiniz diye görüş bildirdiler. Benim görevden alınmamı isteyecek kadar haysiyetli biri değil.

"GÖKÇEK'E DEĞİL AMA EŞİNE SAYGIM VAR"

Koltuğunu zamkla yapışmış bir insan değilim. Görevden ayrılmamı isteyecek pozisyonda değilsin. Gökçek'e değil ama eşine saygım var. Gökçek hakkında bir şey konuşursam Nevin Hanımefendiyi üzmüş olacağım.

"KİMİN NEREDE HAVLAYACAĞINI BİLİYORUZ"

O nedenle Gökçek'le ilgili 100 konuyu seçimden sonra konuşmak isterim. Ama AK PArti'yi yıpratacak bir işin içinde olmam. Benim aleyhimde konuşacak herkesi biliyorum. Kimin nerede havlayacağını biliyoruz. Kimlerin cumartesi ve pazar yaptığım konuşmaları nasıl çarpıtacağını biliriz. 

"OĞLUNUN VEKİLLİĞİNİ GARANTİLEMEK İSTİYOR"

Gökçek, sayın demiyorum, bir yerlere yaranmak istiyor. Oğlunun milletvekili adaylığını garantilemek istiyor. Ahmet Hakan denen kişi benimle ailemle ilgili yazı yazmış onu kendisine dedlil olarak kabul ediyor. Ahmet Hakan, Gökçek'ten çok daha haysiyetli çok daha onurludur.

"ANKARA'YI PARSEL PARSEL SATMIŞTIR"

Ben buyum, her şeyimle buyum. Bu hizmetleri anlatan benim. Amerika'ya giden benim. Belediye başkanlığı için oy isterken bu yapının kucağında oturmuştur. Ankara'yı parsel parsel satmıştır. 30 Mart seçimlerine kadar paralel yapıya ilişkin bir tek kötü söz çıkmamıştır. 

"ANKARA'YA YAKIŞMIYOR DEMİŞTİM"

Biz Ankara ve devletin imkanlarını bu yapı için onların kucağına bırakmadık. Ben Melih Gökçek'ni adaylığına itiraz etmiştim. Ankara'ya yakışmıyor dedim. Benim siyasette bildiğim bir tek dürüstlük vardır. Benim sözlerim mutlak doğru değildir. 

"8 HAZİRAN'DAN SONRA HESABINI SORARIM"

Partim onun adaylığı üzerinde karar verince, onun seçilmesi için çalıştım. Ama şimdi intikam almaya çalışıyor. 8 Haziran'dan sonra hesabını sorarım. Yüzde 99 bunu kendi insiyatifiyle birilerine yaranmak için yaptığını düşünüyorum. Eşinden ve kendisini sevenlerden özür diliyorum.


  http://www.radikal.com.tr/132006113200618

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  doğrular sonra. - user394415

  Bu nasıl bir dürüstlük, "Doğruları 8 Haziran'dan sonra söyleyeceğim" yoksa şimdi köyden mi kovarlar. Halkamı çalışıyorsunuz partiye mi? Halka çalışıyorsanız, şimdide doğru söylemelisiniz. ama maazallah oy kaybedersiniz falan... T.C.'nin paraleli AKP'nin tümüdür.

  ayıp ettin başgan - user389638

  Sayın Arınç hakikaten çok sevdiğim bir kişisiniz melih çok ayıp ettin

  0 - user1044728

  Erdoğan çok usta bir siyasetçi. Bu hareketler yine ona kazandıracak. Harcanan Melih Gökçek olacak. Arınç için artık siyasette, kendi deyimiyle son günler. Ama Melih Başkanın önü hem kendine hem oğluna açık-tı.Ama Dimyata kavgaya giderken eldeki bulgurdan olacak. Halk nezdindeki itibarı sarsılacak. Erdoğan şayet hala parti lideri olsaydı bu kavgaları görmemiz mümkün değildi. Bu kavgalar onun artık yola tek adam olarak devam etmek isteğinin gereği.

  Zahmet etmeyiniz. - Adil İnsanoğlu

  Açıklamaları ve faliyetleri bunca yıldır göz önünde olan "Ankara Belediye Başkanı" ve "Hükümet Sözcüsü"nün birbirine hakaret etmesi yahut bela okuması gereksiz.

  İnsan - cem_ozgen

  Daha bunlar iyi gunleriniz,ALLAH ın tokadı yoktur diyenlere,yaptığınız iftiralar,yolsuzluklar,zülümler bunların hepsi size katmerle bumerang gibi dönecek,KAYBEDENLERDENSİNİZ,dunya nimetleri başınızı döndürdü,birileri siyaseti servet yapmanın aracı olarak gormuş görüyor birileride zenginleşmemiş ama beraber ortaklık yapmışlar yani suca ortaklık etmiş sen bence daha suçlusun,zulme rıza gostermekte zulumdur .ALLAH ıslah eylesin.

  Demek ki neymiş? - sblgngr

  Hani o sosyal demokratlarda her kafadan bir ses çıkıyor, parti olmayı beceremiyorlar diye ağzınızı yaya yaya alay ettiğiniz, sizin parti içi disiplin sandığınız, aslında biat etmek olan, büyükten farklı ses çıkaramama, fikrini beyan edememe kültürü, pislikleri, yolsuzlukları ,ahlaksızlıkları, doğru zamanda ve yerde söyleyebilmek erdemiymiş, yoksa adama sorarlar vatan satılırken senin aklın neredeydi diye..

  itiraflar - bablisok

  çekik gözlü melih efendi bu defa baltayı taşa vurdu.kendi sonunu kendisi hazırladı.ankaralılara kutlu olsun.birisi melih efendiye ''Her kuşun eti yenmez''diye bir sözün olduğunu öğretmesi lazımdı.melih ne yapıyordu.sıradan insanlara dayılanıyor,hakaretler ediyor,küfürler ediyordu.gücü onlara yetiyordu.hadi bakalım melih efendi zor gelsin