Asıl tehdit eski CHP'liden

CHP Hakkâri eski milletvekili ve Hani aşiret lideri Mikail İlçin, eski milletvekili Mustafa Bayram için CHP lideri Deniz Baykal'ı tehdit etti.

VAN - CHP Hakkâri eski milletvekili ve Hani aşiret lideri Mikail İlçin, eski milletvekili Mustafa Bayram için CHP lideri Deniz Baykal'ı tehdit etti. Dün Şehir Parkı'nda basın toplantısı düzenleyen İlçin, oğlu Hamit Bayram'ın baskınla kaçırılmasının ardından tutuklanan ve 30 milyar lira kefaletle serbest kalan Mustafa Bayram'a sahip çıktı.
CHP ve DEniz Baykal'ın bu olayı büyütmesiyle puan kaybettiğini ileri süren İlçin, Mustafa Bayram olayını incelemek üzere CHP tarafından gönderilen CHP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi başkanlığındaki heyete büyük tepki gösterdi.
Heyetin Van'da incelemeler yapmasının büyük talihsizlik olduğunu ifade eden İlçin, "Ben burada olsaydım heyeti burada 1 saat bile durdurmazdım. Çünkü onların burada işi yok. Olayı büyütüp 'İkinci Susurluk' diye lanse ettiler. Ben buradan Baykal'ı uyarıyorum. Mustafa Bayram'la uğraşmasın. Mustafa Bayram'ı küçük düşüremezler. Mustafa Bayram ile uğraşırlarsa pişman olurlar. Bütün olaylar onların aleyhine gelişecektir. Bu konuda bölgedeki aşiretler olarak tepkilerimizi, eylemlerle dile getireceğiz" dedi.