Asker ve polise saldırı

Asker ve polise saldırı
Asker ve polise saldırı
Iğdır ve Hataya'da askere, Hakkari'de ise polise saldırı oldu. Saldırılarda 2 asker yaralandı. Çatışma ve operasyonun devam ettiği Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bir polis şehit oldu.

Iğdır’da bir grup PKK ’lı, Ağrı Dağı eteklerinde bulunan jandarma karakoluna PKK'lılar roketatarla saldırı düzenlendi, olayda 2 asker yaralandı. Hatay'ın Belen İlçe Jandarma Komutanlığı'na ve askeri lojmanlara ateş açıldı olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ise  ilçe girişinde makinesiyle yolu kapatmak isteyen PKK’lılara müdahale eden özel harekat polislerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlı saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada bir polis şehit oldu.

Ağrı Dağı eteğinde bulunan Korhan Jandarma Karakol Komutanlığına, bir grup PKK'lı tarafından uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla saldırı düzenlendi. Askerin anında karşılık vermesiyle kısa süreli çatışma yaşandı. Çıkan çatışmada 2 asker yaralanırken, bölgeye çok sayıda zırhlı araç sevk edildi. PKK’lıların yakalanması için bölgede operasyon başlatıldı.

HATAY'DA İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI'NA SALDIRI
Hatay'ın Belen ilçesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı'na ve askeri lojmanlara  PKK'lılar tarafından ateş açıldı. Açılan ateşe askerlerin karşılık vermesi üzerine kısa süreli çatışma yaşandı. Teröristler, plakası belirlenemeyen araçla olay yerinden uzaklaştılar. Polis ve jandarma, teröristlerin yakalanması için çalışma başlattı. Çatışmada, ölen ve yaralanan olmadı.

HAKKARİ'DE ROKETATARLI SALDIRI

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde ilçe girişinde iş makinesiyle yolu kapatmak isteyen PKK’lılara müdahale eden Özel Harekat polislerine uzun namlulu silahlar ve roketatarlı saldırı düzenlendi. Çatışmalar halen devam ederken bölgeye 2 ambulans sevk edildi. Yaralanan güvenlik güçlerine müdahaleye giden ambulanslar da çatışmanın ortasında kaldı. Ambulansa bindirilen yaralılar, Şemdinli Devlet Hastanesine getirildi. İlçedeki çatışma halen devam ediyor. Çatışmalarda bir polisin şehit oldu. 

ÜÇ KIZI VARDI

Çatışmada şehit olan polisin, Trabzon'un Çaykara ilçesi nüfusuna kayıtlı 46 yaşındaki komiser Ahmet Çamur olduğu öğrenildi.
Özel Harekat Şubesinde görevli komiser Ahmet Çamur'un, 3 kız çocuk babası olduğu belirtildi.

AA/CİHAN