Askerlerden sanal aleme isyan

Genelkurmay Başkanlığı, bir süredir personeline ilişkin olarak internet ortamında dolaşan ve yolsuzluk iddialarını içeren mesajlara resmi internet sitesinden yanıt verdi.

ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, bir süredir personeline ilişkin olarak internet ortamında dolaşan ve yolsuzluk iddialarını içeren mesajlara resmi internet sitesinden yanıt verdi. Özellikle son günlerde elektronik posta ve bazı web siteleri aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetleri personeline yönelik iftiralarda bulunulduğunu bildiren Genelkurmay, kurumların ve kişilerin birbirleriyle yaptıkları mücadelede kullanılan ve yaygın ismiyle 'Psikolojik Harp' olarak bilinen uygulamalardaki metotlardan birinin de 'dezenformasyon' olduğuna dikkat çekti.
Yasal yollara başvurulacak
Yapılan açıklamada, şöyle denildi: "Hangi amaçlara hizmet ettikleri açık olan bu kişi ve gruplar, ayrıca Silahlı Kuvvetler'de farklı düşünen grupların birtakım yasadışı faaliyetlerinin olduğunu vurgulayan bir yaklaşım içinde dahi bulunabilmektedirler. Bu saldırıların, halkın nazarında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin itibarını zedelemek, içine nifak sokarak disiplin anlayışını bozmak, böylece ordumuzun gücünü kırmak amacı güttüğü açık bir gerçektir. Kendilerini saklamaya çalışan gruplarla ilgili araştırmalar da yürütülmekte olup, gereken tespitler yapıldığında kanuni yollara başvurulacaktır."