Atalay: Partimizin oy oranı yüzde 47 gibi

Atalay: Partimizin oy oranı yüzde 47 gibi
Atalay: Partimizin oy oranı yüzde 47 gibi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay, AKP'nin oy oranın şu anda yüzde 47 civarında olduğunu söyledi.

RADİKAL- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay Kırıkkale İl Başkanlığı ziyaretinde konuştu. Atalay, "Şu anda yüzde 47 gibi bir yerdeyiz. Diğer partilerin oranlarını pek söylemiyoruz. Herkes kendi araştırmasını yaptırıyordur. Seçim öncesi biraz kararsızlar da bulunur. Onlar da seçime doğru tekrar yerine gider. Dolayısıyla son seçimlerde olduğu gibi yüzde 50 bandında olacağız" dedi.
Atalay, AK Parti'nin dolu bir seçim kampanyası yürüteceğini belirterek, partisinin her zaman parlak kampanya yürüttüğünü ve yine öyle olacağını söyledi. Kamuoyu yoklamalarında iyi konumda bulunduklarını, son haftalarda partilerine oy vermeyi düşünenlerin sayısında artış olduğuna dikkati çeken Atalay, şöyle konuştu: "Artık haftada bir kamuoyu yoklaması yaptırıyoruz. Her seçimde böyle yaptırırız. Şu anda yüzde 47 gibi bir yerdeyiz. Diğer partilerin oranlarını pek söylemiyoruz. Herkes kendi araştırmasını yaptırıyordur. Seçim öncesi biraz kararsızlar da bulunur. Onlar da seçime doğru tekrar yerine gider. Dolayısıyla son seçimlerde olduğu gibi yüzde 50 bandında olacağız. Genel olarak rahat, tek başına iktidar olacağız. İnşallah beklentimiz o. Biz o nabzı iyi tutuyoruz. Şu anda genel olarak gördüğümüz bütün kamuoyu yoklamalarında AK Parti olarak rahat bir konumdayız."

"Neler yapacağız, Türkiye 'nin geleceği için neler vadediyoruz, hangi sorunu nasıl çözeceğiz, kampanyayı öyle yaparız" diyen Atalay, bu yıl özellikle adını "pozitif ve güler yüzlü" kampanya koyduklarını ifade etti. Muhalefetin sadece eleştiriyle meşgul olduğunu öne süren Atalay, "Muhalefetin alkışı bile eleştirmek içindir. Onlar negatif kampanya yaparlar, iktidarı eleştirirler. Muhalefetin işi, gücü bu. Daha ortaya henüz bir şey koymuş değiller. Muhalefet koysa bile iktidar olamayacağı için hayali, abartılı vaatlerde bulunur. Biz öyle değiliz. İktidar olacağımızı bildiğimiz için gerçekçi kampanyalar yaparız. Bizim bir özelliğimiz var. Söz verirsek mutlaka yaparız. Onun için de tutacağımız sözleri veririz" diye konuştu.

'SİYASİ PARTİLERE SALDIRIYI KINIYORUM'


Atalay, HDP Genel Merkezi'ne silahla ateş edilmesine ilişkin, şiddetin hiçbirisini onaylamadıklarını ve şiddete karşı olduklarına dikkati çekti.
Benzeri girişimleri yanlış bulduklarını belirten Atalay, şunları kaydetti:" Güvenlik birimlerimiz herhalde olayın üzerine gittiler. Onun araştırmasını, çalışmasını yapıyorlardır. Şu anda son durum nedir, onu da bilmiyorum. Tavrımız, özellikle seçim ortamında Türkiye'nin her köşesinde huzurlu bir seçim olsun. Hiçbir yerde şiddet, baskı, korku olmasın. Her parti, kampanyasını özgürce yürütsün, herkes her yere gidebilsin ve konuşsun. Ondan sonra da vatandaşlarımız özgür iradesiyle sandığa gitsin ve oyunu kullansın. Bizim tercihimiz bu. Bunun ötesinde hiçbir yöntemi tasvip etmiyoruz. Onun için siyasi partilere saldırı, vesaire gibi şeyleri kınıyoruz."

KIRIKKALE-AA


  http://www.radikal.com.tr/133900213390021

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SERBEST ATIŞ - m.rozbilen

  Atmak serbest naslolsa. Sayın Atalay'ı ciddi ve olmayacakları olur göstermeyen biri olarak biliyorum. Anlaşılan o da bu furya kervanına katılmış. Acaba vatandaşın arasına, mesela kahvelere,lokallere, çarşı pazara ve benzeri yerlere gidiyorlar mı? Belediye otobüslerine binip olan biteni, halkın ne konuştuğunu biliyorlar mı? AKP yüzde 47 alsın ben ondan özür diliyeceğim. Ben yğzde 40'ı bile alamaz diyorum. Biz artık istikrar adına önüne geçilemeyecek çılgınlıklara imza atan, teokratik düzenden yana iktidarlar istemiyoruz. Koalisyon'a yüz kere razıyız. Zira birinin hırsına diğerinin frenine ihtiyaç var. Benden söylemesi.