Atalay'dan Arınç'a: Gündemimizde yok

Atalay'dan Arınç'a: Gündemimizde yok
Atalay'dan Arınç'a: Gündemimizde yok
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın "Öcalan'a ev hapsi konuşulabilir" sözlerinin ardından AK Parti kanadından bir diğer açıklama da Beşir Atalay'dan geldi. Atalay, "Abdullah Öcalan'a ev hapsi gündemimizde değil" dedi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, dün yaptığı açıklamada İmralı Cezaevi’ndeki Abdullah Öcalan ’ın ev hapsine alınması talepleriyle ilgili, “Terör örgütünün silah bırakmasıyla başlayacak bir süreçte, dikkate alınabilecek bir konu olabilir. Örgütün tamamen silah bırakması ve eylem yapmaması durumunu kabullenmesine bağlı olarak konuşulabilir” dedi. Bugün ise Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'dan ''Gündemimizde böyle bir konu yok'' açıklaması geldi.


  http://www.radikal.com.tr/109132110913218

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bak hatırlatırız, kenarıya yazarız............ - aliismettekin

  sonra bize bak olum git deme sayın bakan notumuz aldık, söz ağızdan bir kez çıkar... diye bliriz biz.

  akepe - billieholiday

  ya bunların biri bişey diyo öbürü başka şey..noluyor ya!?

  ... - theleak

  arınç siz silah bırakın biz ev hapsini yapariz diyor. pkk de siz ev hapsini yapin biz zaten silah bırakırız diyor. burda bir birine güven yok. ama hükümet samimiyse ev hapsini yapar pkk silah bırakmasa gene imralıya gönderebilir. ama pkk silah bırakırsa ve ev hapsi olmasa pkk nin geri silah alıp dağa gitmesi pek kolay olmaz. bide bu cumuhuriyet tarihinde güven verici olaylar var. nerdeyse 100 yılı kandırarak geçirmişler:)

  Ayikla pirincin tasini!... - VolcanoMed

  Ben bunlardan birsey anlamadim. Ya siz? Sanki birisi almanya digeri fransa bakani. Türkiyenin en önemli konularinda bile birbirlerinden habersiz, sacma aciklamalarindan usandim artik. Yüzlerine karsi sormak isterdim. "Kardesim siz bu ülkenin bakani degilmisiniz? Ayni kabineden degilmisiniz? Ayri basbakanlar tarafindan mi yönetiliyorsunuz da birbirinizden haberiniz yok?" Gel de ayikla simdi pirincin tasini! bakanlarimiz da kendi aralarinda celiskiye düsüp te birbirlerinin aksi aciklamalarda bulunuyorsa ne olacak bizim halimiz? Nedir sizden çektigimiz? Türkiye'ye ve Kürtlere aciyorum.

  BU TAKTİKLERİNİ ARTIK YEMEYELİM! - Sedat Gürsel

  Gündemi iki gün boyunca Öcalan'a ev hapsi, Gülen Türkiye4ye dönsün diye güzel oyaladınız. Biz de durduk yerde bunlar niçin olmayacak duaya amin demeye başladılar derken, yine sizin gündemi oyalama taktiğiniz olduğu ortaya çıktı. CHP İstanbul İl Başkanlığı Özal'ın S. Arabistan Kralına sattığı Sevda Tepesi'ni imara açtığınızı ortaya çıkardı. Sizin gündem belirleme taktikleriniz nedeniyle bu peşkeş, gündemin ancak 3.-4. maddesi oldu. Herkes Gülen ve ev hapsini hararetli bir şekilde tartıştı, şimdi her ikisinin de gündemi oyalamak için söylendiği daha net ortaya çıktı. AKP bunu hep yapıyor, saklanması gereken bir olay olduğunda, ortaya damdan düşer gibi bir konu atıveriyorlar. Uludere Katliamını tartışırken birden kendimizi kürtaj ve sezaryeni tartışırken bulmuştuk.

  AKP Gündemi - Ari Zerdüst

  Gücü elinde bulunduranlar ülke gündemini belirlemeye devam ediyor.Basin ise iktidarin her söylemini talimat kabul ederek AKP nin yanlislarini dogru olarak beyinlerimize kazimaya devam ediyor.Baskalarinin hakinda konusma haki olmamasina rahmen konusanlari illahi görüp toplumun benimsemesi icin özel caba harciyor.Daha dün Kürt kadin vekilerine ,Kürt halkina,Kürtlerin en kutsal deger yargilarina en üst boyuta hakaret edenler bugün kalkmis Kürtler hakinda karar verme cabasinda.Kürtler ise tüm bunlara gülüp gecerek söylenenlere karsilik,kendin cal,kendin oyna deyip hic bir söylemi dikate almadan onlarla alay etmekte.

  Ankara Havası! - amaurot

  Çamlıcaya camii yapılacak mı yapılmayacak mı? Öcalan'a ev hapsi kiminin gündeminde kiminin değil! Ankara'nın kavurucu sıcağı devlet ricalini epey bunaltmışa benziyor, zira birinin dediğini öteki tutmuyor! Aman dikkat oruç ayı yaklaşıyor!