'Atatürk ilkeleri hep yaşayacak'

Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 66. yıldönümünde bugün Türkiye ve dış temsilciliklerde törenlerle anılacak. Ankara'daki anma töreni, Anıtkabir'de yapılacak.

ANKARA - Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 66. yıldönümünde bugün Türkiye ve dış temsilciliklerde törenlerle anılacak. Ankara'daki anma töreni, Anıtkabir'de yapılacak. Atatürk'ün ölümünün yıldönümü nedeniyle dün liderlerin yayımladığı mesajlar şöyle:
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer: Büyük komutan ve devrimci Atatürk'ü özlemle anıyoruz. Atatürk ilke ve devrimleriyle Türkiye'nin yolunu aydınlatmaya devam ediyor. Atatürk'ün mirasını geleceğe taşıyabilmek için, laik ve demokratik Cumhuriyetimizi yaşatmanın, hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu unutmamalıyız.
TBMM Başkanı Bülent Arınç: Rahmet ve saygıyla anıyorum. Büyük önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'i çağdaş medeniyetler seviyesine ulaştırmakta kararlıyız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milletimizin gönlündeki erişilemez yeri hiçbir zaman değişmeyecek.
Başbakan Tayyip Erdoğan: Atatürk'ün çağdaş düşüncelere dayalı, gelişmeye ve yükselmeye ışık tutan görüşlerini içtenlikle benimseyerek uygulamak, Türk milleti için vazgeçilmez ve değişmez bir ilkedir.
Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök: Atatürk, Türk ulusu için her zaman bir ulusal güç ve varoluşunun temel dayanağı. O, manevi varlığıyla Türk ulusunu çağdaş uygarlık yolundan çıkarmaya çalışacak karanlık güçlerin önünde bir engel. TSK, Atatürk'ün ilke ve devrimlerini sonsuza dek yaşatma kararlılığında.