Atatürk MGK'da yoktu ancak Bakanlar Kurulu'na yetişti

Atatürk MGK'da yoktu ancak Bakanlar Kurulu'na yetişti
Atatürk MGK'da yoktu ancak Bakanlar Kurulu'na yetişti
Ak Saray'da düzenlenen Bakanlar Kurulu'nda salona Atatürk portresi asıldı. Aynı salonda yapılan MGK toplantısı sırasında Atatürk portresinin olmaması eleştiri konusu olmuştu.

RADİKAL - Bakanlar Kurulu , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı. Toplantıya katılan bakanlar 3 no'lu kapıdan giriş yaptı. Toplantının yapıldığı salona Atatürk portresinin asıldığı görüldü. Aynı salonda yapılan MGK toplantısı sırasında Atatürk portresinin olmaması eleştiri konusu olmuştu.

Bakanlar Kurulu 'Ak Saray'da toplandı

Eleştiriler sonrasında Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından yapılan açıklamada ise Ak Saray'daki çalışmaların devam ettiği ve portrenin en kısa sürede asılacağı belirtilmişti.

OTUMA DÜZENİNE PROTOKOL AYARI  

Toplantıdan ilk kareler, öğle saatlerinde basına yansıdı. Tarihi toplantıda oturma düzeni de dikkati çekti. Erdoğan, masanın en başında tek başına otururken, başbakan ve kabine üyelerinin masadaki oturma düzenlerinde protokol listesi esas alındı.  Buna göre, Başbakan Davutoğlu, Erdoğan'ın sağ tarafında yer alırken, kabinenin iki numaralı ismi Başbakan Yardımcısı Arınç, Cumhurbaşkanı'nın sol tarafında yer aldı. Aynı protokol düzenine göre başbakan yardımcılarının karşılıklı oturduğu gözlenirken, devlet bakanları ve bakanlar da bu sıralamaya göre toplantı masasındaki yerini aldı.


  http://www.radikal.com.tr/127544112754412

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gönülsüz - user383887

  Gönülsüz, mecburen olunca bu kadar oluyor. Atatürk resmini "EMANET GİBİ" asmışlar. Daha büyük ATATÜRK portresi bulamamışlar mı?

  Portre küçük - generalduncan

  Portrenin ebatları, tam karşıdan fotoğraf çekildiğinde portredeki Atatürk Cumhurbaşkanından daha küçük kalsın diye özenle seçilmiş sanki. Kocaman duvarda La Jokond gibi küçücük kalmış. Neyse ki o bizlerin kalbinde yaşıyor... Onu indiremeyecekleri tek yerde.