@ubuget

Atilla Taş artık CHP'li  

Atilla Taş artık CHP'li  
Atilla Taş artık CHP'li  
Önce müzik sonra sanal alemde kariyer yapan Twitter fenomeni  Atilla Taş, Zeytinburnu ilçe Teşkilatına giderek CHP'ye üye oldu
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL-  Pop dünyasına 90'ların ikinci yarısında 'Kırmızılım' adlı albümüyle hızlı bir giriş yapan uzun sessizliğini erken 2000'lerde 'Twitter fenomeni' olarak bozan Atilla Taş, Zeytinburnu ilçe Teşkilatına giderek CHP’ye üye oldu. Telefonla ulaştığımız Taş, haberi doğrularken artık siyasette daha aktif olmak için böyle bir karar verdiğini belirtti. Aileden CHP'li olduğunu söyleyen Taş, “Zaten seçmen olarak destek verdiğim partime artık fiili olarak katkıda bulunmak istiyorum” dedi.

KILIÇDAROĞLU'NU BAŞARILI BULUYORUM

1 Kasım seçim sonuçlarını da değerlendiren Taş, olağanüstü koşullarda gidilen seçimde genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun elinden geleni yaptığını ve başarılı olduğunu belirtti. Seçmenin verdiği karara da saygı duyulması gerektiğini söyleyen Atilla Taş, “İnsanlara kızmamak gerek, 7 Haziran'dan sonra MHP'nin tutumundan dolayı koalisyon kurulamadı ve insanlar da 1 Kasım'da böyle bir karar verdiler, buna saygı duymak gerekir” diye konuştu.

LDP'NİN TWITTER KARNESİ DAHA SAĞLAM

Sosyal medyada tweetleriyle adından söz ettiren Liberal Demokrat Parti kesin olmayan sonuçlara göre 26. 729 oy aldı. Radikal'in 'ilk dört parti seçime girmese kime oy verirdiniz?' anketinde birinci çıkan partinin sosyal medyadaki takipçi sayısı seçmen sayısının hayli üstünde. Atilla Taş'ın da Twitter'da 1,2 milyonun üzerinde takipçisi var. Bakalım Taş, sosyal medyada gördüğü ilgi ve desteği siyaset sahnesinde yineleyebilecek mi?