'Avşar'a çarpan sürücü kaskını da götürdü'

'Avşar'a çarpan sürücü kaskını da götürdü'
'Avşar'a çarpan sürücü kaskını da götürdü'

Avşar bisiklet turnuvalarında başarılara imza atmıştı.

Haber: FATİH KILIÇ / Arşivi

ANKARA - Gölbaşı çevre yolunda antreman yaparken genç bisiklet sporcusu ODTÜ doktora öğrencisi Çağatay Avşar’a çarparak ölümüne neden olan sürücü bulunamadı. Olay yerinde Avşar’ın kaskını bulamayan yakınları sürücünün delilleri toplayarak kaskın içine koyup kaçtığını öne sürüyor.
17 Haziran günü Gölbaşı çevre yolunda antrenman yapan bisiklet sporcusu Çağatay Avşar’a sürücüsü ve plakası tespit edilemeyen bir araç çarpıp kaçtı. Bisikletçi arkadaşlarının verdiği bilgiye göre, izler, Avşar’ın metrelerce aracın altında sürüklendiğini ve sonunda yol kenarına sürüklendiğini gösteriyor. Kazaya neden olan sürücü ise aracıyla olay yerinden ayrılmış.
Uluslararası bir maden şirketinde çalışan Avşar, ODTÜ’de doktora öğrencisiydi. Uluslararası turnuvalarda birçok başarıya imza atan Avşar’a çarpan sürcünün hâlâ bulunmamasına yakınları ve arkadaşları tepki gösterdi.
Avşar’ın yakın arkadaşı Sadık Dedeoğlu, arkadaşına ait kaskın olay yerinde bulunamadığına dikkat çekerek, “Çağatay aşırı temkinliydi. Asla bisikletin üstüne kaskını takmadan çıkmazdı. Perşembe günü de evinden çıkarken kaskını ve bisiklet tamir malzemelerini yanına almış. Kaza yerinde kaskını bulamadık. Kaskının yanısıra bisiklet selesi yok. Tekrar tekrar arandı bulunamadı.
Kanaatimizce katil kanıtlarını toparlarken kaskı kap olarak kullandı. Seleyi de heyacandan aracın parçası sandı. Diğer ihtimal de kaza sırasında kaskın selesinin aracın bir yerine takılması veya camdan içiri girmesi.”


    ETİKETLER:

    ODTÜ