'Ayağa kalkmayan bedel ödedi'

'Ayağa kalkmayan bedel ödedi'
'Ayağa kalkmayan bedel ödedi'
Erdoğan, Çanakkale'de törene gittiğinde Engin Alan'ın ayağa kalkmadığını anlatıp "Bedelini ödedi, gereği yapıldı" dedi.

Başbakan Tayyip Erdoğan , Balyoz davası sanığı Engin Alan’ın, Çanakkale törenlerinde kendisi geldiğinde ayağa kalkmamanın bedelini ödediğini söyledi.

Ankara Ticaret Odası’nın (ATO) ‘Rekortmenler Plaket Töreni’nde konuşan Erdoğan, Güneydoğu’da, tıpkı Danıştay saldırısında olduğu gibi bir senaryonun uygulamaya konulduğunu iddia etti.

Operasyonlar olacak
Erdoğan, şöyle konuştu: “Kuzey Irak’tan sınırdan Türkiye ’ye ağır silahlarla girmek isteyen terörist gruplara karşı, benim askerim mücadelesini vermeyecek mi? Parlamento içindeki bir siyasi partinin milletvekilleri kalkıp onlar için oraya gidip, gösteri yapıyorlar. Sürekli olarak silahlı kuvvetlerimizi karşılarına almak suretiyle orada ülkeyi huzursuz edici tavrın içine giriyorlar.”

Parti bürolarına molotoflar atıldığını söyleyen Erdoğan, şöyle devam etti: “Ana muhalefetin oradaki şubesi kepenk indirirken biz kepenk falan indirmeyeceğiz. Aksi takdirde meydan bunlara kalır. Günlerdir, öldürülen teröristler için yas tutan bazı köşe yazarları var, büyük fotoğrafı görüp, kaos planını eleştirmek gibi bir yüreklilik göstermiyorlar. Neden? Çünkü böylece AK Parti’nin yıpranacağını zannediyorlar. Silivri ile Kandil’in yazdığı senaryo oynanıyor. Geri adım atarsak, silah tüccarları, vampirler kazanır.”

Erdoğan, isim vermeden, MHP adayı Alan’la yaşadığı bir olayı anlattı: “Bir başkası da bakıyorsunuz, bir ülkenin başbakanı, soruyorum sizlere, anma törenine gider de bir korgeneral ayağa kalmaz mı? Kalmadığı anda da bedelini öder. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale’de anma törenlerine gidiyoruz, bu beyefendi ayağa kalkmıyor. Ondan sonra da gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakıyorsunuz gideceği yeri o da buldu. Bu ülkenin değerleriyle oynayanlar var.”

Engin Alan ne demişti
Alan, Erdoğan’ın bahsettiği olayı şöyle anlatmıştı: “18 Mart törenlerinden kolordu olarak biz sorumluyduk. Program yapıldı. Bana Vali aracılığı ile haber gönderiyor, 2 saat geç gelecekmiş, töreni geç başlatsınlar diyor! Kabul etmedim. Zamanında gelmek zorunda kaldı. Konuşması bitti. Ayağa kalkmadım, alkışlamadım.”