Aydın: Komisyon siyasi hasımlık yaptı

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın, Yüce Divan'a sevkini "Siyasilerin birbirini boğazlaması" diye yorumladı.

ANKARA - Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın, Yüce Divan'a sevkini "Siyasilerin birbirini boğazlaması" diye yorumladı.
Aydın'ın, 'İhalelerde usulsüzlük yaptığı ve malvarlığında haksız artış olduğu' iddiasıyla Yüce Divan'da yargılandığı davaya dün devam edildi. Duruşmaya sanık Aydın ile avukatı Bülent Acar ve müdahil avukatları katıldı. Sözlü savunma yapan Aydın, TBMM Soruşturma Komisyonu'nun bakanlık yaptığı dönemde mal beyanında artış olmadığını bildiğini, bu nedenle komisyonda, soruşturmanın, bakanlıktan önceki 1995-1999 dönemi arasında yapılması gerektiğinin vurgulandığını ileri sürdü. Aydın, "Komisyon siyasi hasımlık duygusuyla hareket etmiştir. Siyasiler bir yerde birbirlerini boğazlıyor. Adeta talimat almışlar, hiç oralı olmadılar. Adeta duvara konuştum. Komisyon suç işlemiştir" diye konuştu.
Mahkeme, geçen duruşmaya katılmayan tanık Ali Yılmaz'ın tekrar çağrılmasına, ayrıca Aydın ile iş yapan müteahhitlerle daire sattığı kişilerden oluşan sekiz kişinin tanık olarak dinlenilmesine karar verdi. Duruşma 10 Şubat'a bırakıldı.