Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi
Aylin Nazlıaka kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi
CHP Parti Meclisi, "Atatürk portresinin duvardan indirilmesi" tartışmalarıyla gündeme gelen Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesini kararlaştırdı.

RADİKAL - CHP'de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan Parti Meclisi, Aylin Nazlıaka'nın kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verdi. Karar 54 evet oyuna karşı 4 hayır oyu ile alındı.

Parti Meclisi'nden çıkan karar üzerine yapılan yazılı açıklamada, "CHP'li bir milletvekilinin TBMM makam odasının duvarındaki Mustafa Kemal Atatürk resmini indirdiğine ilişkin, asılsız ve gerçeğe aykırı iddialar ortaya atarak, CHP'nin kamuoyunda tartışılmasına neden olan Ankara Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi Aylin Nazlıaka'nın, parti tüzüğünün 68/A ve F ile 70/A-a-b hükümleri uyarınca tedbirli olarak kesin ihraç istemeyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine karar verilmiştir" denildi.

Toplantının ardından gazetecilere açıklama yapan CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, "Yaklaşık 4 saat süren bir toplantı oldu. Bu süre içerisinde bütün arkadaşlar hemen hemen düşüncelerini dile getirdiler. Üzerime isim açıklamam konusunda çok yoğun bir baskı yapıldı. İsim açıklamadığım takdirde bu konunun inanılırlığı konusunda bir sorgulama yapıldı. Bu olay, ismimin Aylin Nazlıaka olduğu kadar gerçektir. Olayın daha sonrasında basına servis edilişi ve basında işleniş biçimiyle yön değiştirmesi algısal boyutuyla gerçekleştirilen olay arasında fersah fersah fark yaratmıştır. Olay olmuştur ama bunu yapan arkadaşımız bir Atatürk düşmanlığıyla bunu gerçekleştirmemiştir" diye konuştu.

'CHP’NİN EZİLMESİNİ İSTEMEM'

CHP'nin, kurucu iradeye, liderine, Cumhuriyet'in mimarı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e bağlı olduğuna dikkat çeken Nazlıaka, şöyle devam etti:

"Tüm milletvekillerimiz de bu bağlılığı devam ettirmektedir. Bu süreç içerisinde maalesef kurumsal boyutta bu iletişim sorunu ele alınamamıştır. İletişim sorunu nedeniyle bir kar tanesi büyüye büyüye çığa dönüşmüştür. Ben CHP'nin böyle bir çığın altında ezilmesini istemem. Bu olayın iyi yönetilememiş olmasının tamamen benim üzerime yüklenmesini doğru bulmuyorum. Kişinin ismini açıklamamam kişiyi korumam ile ilgili değil, ilkesel bir duruştur. Bu ilkesel duruşlar belki bugün anlaşılamayabilir ama tarih bu ilkesel duruşları değerlendirecektir. Bundan sonra da üyeliğim koparılsa bile CHP ve CHP'nin her bir üyesi için çalışmaya devam edeceğim. Benim partililerim ile aramda koparılmaz bir gönül bağı vardır. Beni buraya taşıyan kişiler partililerimdir. Bundan sonra CHP milletvekili olmasam da yine onların gönüllerindeki milletvekili olarak onlar için hizmet edeceğim. Ben CHP ailesinin her bir mensubuyla bundan sonra da tasada ve kıvançta bir olmayı sürdüreceğim."


  http://www.radikal.com.tr/150670115067013

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dreyfus kim sen kimsin - denizol

  Memlekete ateş düşmüş. Yangın yeri. Kan gövdeyi götürüyor. Kılınız kıpırdamıyor. Bir vekilin Atatürk posteri indirmesi yada asmasının ne önemi var? İndirmeseydi seçim mi kazanacaktınız? İndirmeseydi akan kan mı duracaktı? Memlekete barış mı gelecekti. Kadın cinayetleri bitecek miydi? Çok büyük saygıdeğer parti meclisi Nazlı'nın ihracı hangi yaranıza merhem olacak? Bu tartışmalarla olsa olsa ancak incir çekirdeğini doldurursunuz.

  Nazlıaka...İhraç....Balçovalı - user928332

  Sayın Nazlıaka, olayı ya hiç kimseye söylemeyip sineye çekecektin ya da o ismi açıklayacaktın. Şimdi, kendini acındırma.

  YAPMAYIN BUNU - rafet AKSARI

  CHP'de neler olduğunu bir bilen var mı? Ak partiyi hepimiz eleştiriyoruz ve haklıyız da ama muhalefet partileri bu zamanda bu gibi şeylere başvuruyorsa işimiz var demektir. Bir tarafta örtülü bir savaş yaşanıyor ve bu savaşın sonu ne zaman son bulacak belli değilken, siz ne yapıyorsunuz Allah aşkına CHP ve MHP? Bir de kalkıyorlar ''seçim yapalım'' çığlıkları atıyorlar. Bugün seçim olsa geçen seçimde aldığınız oyların en fazla yarısı kadar oy alamayacaksınız, buna HDP' de dahil.