AYM'nin dershane kararını AKP'den ilk tepki

AYM'nin dershane kararını AKP'den ilk tepki
AYM'nin dershane kararını AKP'den ilk tepki
Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin başvurusu üzerine dershanelerin kapatılmasını sağlayan yasayı iptal etmesine AKP'den ilk tepki geldi.

RADİKAL-Anayasa Mahkemesi’nin dershanelerin kapatılmasına ilişkin iptal kararı vermesinin ardından AK Parti ’den ilk tepki Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’dan geldi. Şamil Tayyar, Twitter hesabından eleştirilerde bulundu ve şöyle yazdı: "Yargıtay, Danıştay, YSK, RTÜK şimdi AYM. Yakında TSK zıplar. İktidar boşluk kaldırmaz. Vakit kaybetmeden erken seçim. Ya zillet ya millet."

Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerin kapatılmasını öngören düzenlemeyi iptal etmesine bir tepki de AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal'dan geldi. Erdoğan'ın eski Başdanışmanı da olan Ünal, Twitter'dan tepkisini ''Darbe ürünü Anayasa Mahkemesi bir kez daha siyasi karar vererek TBMM'yi, siyaseti, milli iradeyi ve milleti yok saydı'' diye yazarak gösterdi.

İşte Ünal'ın tepki tweet'leri:

  AYM kararı gösterdi ki; Fetullah Gülen'le, onun ipini tutanlarla, Haşhaşilerle ve içimizdeki hainlerle daha yoğun mücadele edeceğiz


  http://www.radikal.com.tr/139694813969482

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ne oldu işinize gelmedimi - genco940

  bir karar verin tek kişinin dediğimi, milletin dediğimi olacak. Siyasi bir partimi, dini, kişisel çekişmelerinizi siyasete alet eden bir parti misiniz. Anlamadıysanız yahu illet misiniz, yoksa millet misiniz.

  AKP'nin beğendiği bir karar olsaydı hiç laf ettirmezdi yargı kararlarına... - _poseidon_

  AKP'nin beğendiği bir karar olsaydı hiç laf ettirmezdi yargı kararlarına... saygılı olun saygılı olun diye konuşup durur. şimdi beğenmeyince bi ton laf et.. Başkası etse bu lafları hapse girer. Ama yasalar herkes için değil tabi.