Babacan'dan ilginç seçim çıkışı: Sonuçları kestirmek zor olacak

Babacan'dan ilginç seçim çıkışı: Sonuçları kestirmek zor olacak
Babacan'dan ilginç seçim çıkışı: Sonuçları kestirmek zor olacak
Babacan, 7 Haziran'da sonuçlarını kestirmenin zor bir seçim gerçekleşeceğini söyledi.

RADİKAL-Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, piyasaların en iyi senaryosunun tek parti iktidarı olduğunu söyledi. Canlı yayında Bloomberg HT'nin sorularını yanıtlayan Babacan, 7 Haziran'da sonuçlarını kestirmenin zor bir seçim gerçekleşeceğini ifade etti.

Anketlerde koalisyon ihtimaline piyasanın negatif tepki verdiğini kaydeden Babacan, başkanlık sistemi tartışmalarına da değindi.Bu seçimlerde üç dönem kuralı nedeniyle tekrar aday olmayan Babacan "Başkanlık sisteminin yazılı bir dokümanı yok. Başkanlık sistemiyle ilgili anayasa yazımında kuvvetler ayrılığı gözetiliyor" diye konuştu. Babacan, muhalefetin seçim vaatlerine ilişkin "Gerçekçi olmayan maaş artışları zaman içinde erir, yok olur" dedi.


  http://www.radikal.com.tr/137102013710202

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haklısınız vallahi.. - user781727

  Haklısınız. Dün, topyekün ve can hiraş akp li, çok yakın akrabalarım ( 7 kişi) 2 saat misafirim oldu. Benim asla değişmez dediğim bu insanların, dün akp için söylediklerini. bir chp li bile söylememiştir. Şaşırdım vallahi. Asıl baraja akp takılabilir. Akp neden panikte daha iyi anladım.

  Memleketin başına gelmiş en kötü şey nedir? - muratcelik123

  İşin enteresanı AKPnin kendisindne önceki koalisyon hükümetinin başlatıp rayına oturttuğu reform programının ekmeğini 12 senedir yiye yiye bitirememesine rağmen koalisyon kötüdür demesi. Hayır kötü olan koalisyon değildir mevcut despot ve yozlaşmış iktidardır kötü olan yegane şey. AKP memleketin sırtındaki "kamburdur"...