Babuşcu bırakıyor, yerine Selim Temurci geliyor

Babuşcu bırakıyor, yerine Selim Temurci geliyor
Babuşcu bırakıyor, yerine Selim Temurci geliyor
AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, 8 Şubat'ta yapılacak kongrede il başkanlığını bırakacağını açıkladı. Babuşçu milletvekilliği adaylığı için de, "Gönlümde yatan İstanbul'dan aday olmak" dedi. Yerine ise yardımcısı Selim Temurci'nin oturması bekleniyor

RADİKAL- AK Parti 'de haftasnu yapılacak olan İstanbul İl Kongresi'nde İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu aday olmayacak. Milletvekili adayı olmayı planlayan Babuşcu'dan boşalacak koltuğa ise İstanbul İl Teşkilatı Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Selim Temurci'nin oturması bekleniyor. Partinin 8 Şubat’ta yapılacak İstanbul İl Kongresi’nde tek aday olarak seçime girecek olan Temurci'nin seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. 

VEKİL OLACAK

TRT Haber 'de soruları yanıtlayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu 8 Şubat’ta yapılacak kongrede il başkanlığını bırakacağını açıkladı. Babuşçu milletvekilliği adaylığı için de, “Gönlümde yatan İstanbul'dan aday olmak” dedi. Babuşçu, 8 yıllık görev süresinde unutamadığı anıların Gezi olayları sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın Havalimanı'nda karşılanması, Kazlıçeşme ve Maltepe mitingleri olduğu söyledi.

İKİ ADAYDAN BİRİYDİ


İddiaya göre Aziz Babuşç'nun milletvekili adayı olmaya kara vermesinin ardından İstanbul İl Başkanlığı için iki aday ortaya çıktı. Bu isimlerden biri Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Selim Temurci, diğeri de Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız’dı. Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı’na aday olan iki isimle bir araya geldi.
Toplantı sonucu kongrede tek aday olacak isim Selim Temurci olarak belirlendi.


İMAM HATİP KÖKENLİ

1970 doğumlu olan Selim Temurci Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Temurci, halen yerel yönetimlerden sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Rizeli olan Temurci, liseyi Çayeli İmam Hatip Lisesi’nde okudu.

GELENEK SÜRDÜ

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, 2007’de görevinden istifa edip Milletvekili adayı olan ve 3 dönem İstanbul İl Başkanlığı görevini yürüden Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun yardımcısı olan Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak bu göreve atanmıştı. Babuşcu 2009’da, İl Başkanlığı için, şu an İstanbul Milletvekili olan Metin Külünk ile yarışmıştı. Babuşçu 8 yıldır bu görevi yürütüyordu. Babuşcu'da yerini yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısına bırakıyor.