Babuşcu'dan Sarıgül'e: Sarı gelir pembe döner

Babuşcu'dan Sarıgül'e: Sarı gelir pembe döner
Babuşcu'dan Sarıgül'e: Sarı gelir pembe döner
Radikal.com.tr'de Canlı Yazıişleri'ne katılan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında CHP'nin adayının hiçbir şansı olmadığını söyledi. Babuşcu'nun özel açıklamaları yarın Radikal gazetesinde yer alacak

Radikal.com.tr -  'Yuvarlak masa'ya konuk olan ve Radikal okuyucularının sorularını yanıtlayan AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu 2014 seçimleri ile ilgili sorularda 2009 yerel seçimlerini hatırlattı. “ CHP İstanbul’u alacağını öne sürüyor. CHP’nin adayının şansını nasıl görüyorsunuz?, Sarıgül aday olursa kazanır mı?” sorusuna Babuşcu, “2009 yerel seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu aday oldu. Kılıç geldi, karton olduğu ortaya çıktı. Kaybetti ve Ankara’ya döndü. Şimdi Sarıgül aday olursa sarı gelir pembe olarak geri döner. Biz yine kazanırız” diye cevap verdi.

Maslak ve Ayazağa düzenlemesinin oy hesabı ile yılmadığını belirten Babuşcu “Yapılan düzenleme sınırlarla ilgili fiziki bir düzenlemeydi. İstanbul’un bir çok ilçesinde sınırlarla ilgili sorunlar var büyükşehir belediyesi geniş çaplı bir çalışma yapacak” diye konuştu.


CEMEVLERİ İBADETHANE DEĞİL

Cemevleri’nin ibadethane olmadığını belirten Aziz Babuşcu “Bence Alevilik ayrı inanç ve din değildir. İslam içinde farklı bir kültürdür. AK Parti’nin Aleviliğe bakışı net. Bizim dönemimizde Türkiye çapında Cemevi sayısı 329 tane arttı” dedi.