Bağış: Leyla Zana tehditle mi 'açlık grevi' yapıyor?

Bağış: Leyla Zana tehditle mi 'açlık grevi' yapıyor?
Bağış: Leyla Zana tehditle mi 'açlık grevi' yapıyor?
AB Bakanı Egemen Bağış, açlık grevi eylemine katılan Leyla Zana için konuştu: Sorunu Başbakan çözer dedikten sonra kadıncağızı böyle korkuttular ürküttüler o da kendi içerisinde bir imaj toplama çabası içine mi girdi bilemiyorum

Radikal.com.tr - Radikal gazetesi Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin’in TRT Türk’deki Görüş Farkı programına katılan AB Bakanı Egemen Bağış, Meclis’te açlık grevine başlayan milletvekili Leyla Zana’ya dönük ilginç iddialarda bulundu.
Zana’nın “Kürt Sorununu Başbakan çözer” dedikten sonra başına gelmeyenin kalmadığını söyleyen Bağış, “Belki de kadıncağızı böyle korkuttular ürküttüler o da kendi içerisinde bir imaj toplama çabası içine mi girdi bilemiyorum. Üzüldüm. Gerçekten acaba ona da bir baskı, tehdit var mı onu da incelemek lazım” dedi.

Zana’yı ‘şov yapmak’la suçlayan Bağış, “Açlık grevlerinin de suyunu çıkarmaya başladılar. Bir siyasetçinin görevi hapishanelerde devam eden açlık grevlerini daha da çok provoke etmek mi olmalı yoksa onları açlık grevinden vazgeçirtip onlara önce yaşama sevinci verip sonra da onlara açlık grevine başlamalarına sebep olan sorunlara yonelik sözcülüklerini mi yapmak olmalı? Yani sayın Zana’nın ya da diğer bir takim parlamenterlerin yaptıkları bana çok medyatik, affedersiniz şov gibi gelmeye başladı” dedi.
Egemen Bağış, ünlü piyanist Fazıl Say’ın eleştirilerine de cevap verdi. Fazıl Say’ı artık takip etmediğini söyleyen Bağış, “ İyi bir müzisyen fakat müzik dışındaki fikirlerinde gerçekten tabiri caizse hep saçmalıyor. O yüzden takip etmeyi bıraktım. Ama müzisyenliğine bir lafım yok. Türkiye için önemli bir isimdir” demekle yetindi.