Bahçeli: Akil insanları perişan edin

Bahçeli: Akil insanları perişan edin
Bahçeli: Akil insanları perişan edin
MHP lideri Bahçeli, seçim bölgesi ve doğum yeri Osmaniye'de seçmenden Akil İnsanları sorularıyla perişan etmelerini istedi.

OSMANİYE - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Osmaniye gezisinin ikinci gününde yaklaşık 300 kişiye hitap etti. Bahçeli iktidarı eleştirip, AK Parti seçmeninden oy istedi.

Önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ülke geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Bahçeli, vatandaşların bu seçimlerde 10 yıldır iktidar olan AK Parti'yi uyarması gerektiğini söyledi.

'ÖNCE MİLLETİM, SONRA ÜLKEM, SONRA PARTİM'
Türkiye'nin çözüm bekleyen bir çok sosyal ve ekonomik sorunu olmasına rağmen AK Parti iktidarının çok farklı konularla uğraştığını kaydeden Bahçeli şöyle konuştu:

"Siyasi iktidar, Türkiye'de milli devlet, üniter yapı, milli ve manevi değerlerimiz, toprak bütünlüğümüz ve sosyal dokumuzu çok ciddi anlamda tehlikeye atan bir davranış ortaya koymaktadır. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik siyasi partilere mensup olabiliriz. Değişik partilere oy vermiş olabiliriz. Değişik partilerin yöneticisi olabiliriz. Aday olabiliriz. Bu sizin en tabi demokratik hakkınızdır. Ama öyle günler var ki, 'önce milletim, sonra ülkem, sonra partim' demek mecburiyetindeyiz. İşte bugün Adalet ve Kalkınma Partisi 'ne oy vermiş kardeşlerimden bunu bekliyorum. Partimizi yine seviniz. Partimize destek veriniz. Fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmioğlu?' deyiniz. 'Bu gidişinde hayır yok' diyelim. Biraz eline ayağına çeki düzen verelim. Yoksa memleketimiz kardeş kavgasına sürüklenecek."

'AKİL İNSANLARI, SORULARINIZLA PERİŞAN EDİN'
'Ne üdüğü belirsiz, kafası karışık' diye tanımladığı Akil İnsanlar Heyeti'ni eleştirmeyi sürdüren Bahçeli şöyle konuştu:

"PKK'nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilebilir mi? Bu akil İnsanlar Cevdetiye'ye geldiği zaman, memleketinize sahip çıkın. Birliğinize sahip çıkın. Bu milletin evlatlarını etnik köken, mezhep farkıyla ayırmaya fırsat vermeyin. Sorularınızla bunları perişan edin. Gitsin filmlerini çevirsinler. Gitsin şarkılarını söylesinler. Gitsin televizyonlarda yandaş olarak Recep Tayyip Erdoğan 'a başka yönden hizmet etsinler."

Bahçeli, daha sonra kendisine eşlik eden milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte parkın açılışını yaptı.

DHA - Murat KİBRİTOĞLU


  http://www.radikal.com.tr/1128470112847010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Doğurganlıkla Akillik - ibretnüma

  Bahçeli'ye hep aynı "evlat" vurgusu üzerinden yükleniliyor. Bunu maalesef Çelik de yaptı fakat doğurganlıkla akilliğin nasıl bir alakası var ben çözemedim keza sorularıyla perişan etmekle sorularıyla perişan etmeyi farksız görüp manşetini "perişan edin" şeklinde atan Radikal'i de çözemedim...

  Ayni tas ayni hamam - mustafataniyan

  Ulkuculeri anlamak zor degil, devamli arkadan itilen bir ruzgarla oradan oraya ucuverirler. Usluplarinda ve dunyayi algilayis bicimlerinin temelinde ilk once siddet olan bir anlayistan ne kadar bilimsel bir bakis bekleyebiliriz ki? Yanlista olsa bir dusuncelerinin oldugunu dusunmuyorum acikcasi, buraya yaziyorumki bu cirpinmalar orada burada kabadayi kesilmeler cok uzun surmeyecek. Herzaman oldugu kibi AKP nin yolunda tipiss tipiss yuruyecekler. Secim icin ellerine guzel bir firsat gectiklerini dusunuyorlar ama ne yazikki buda yanlis bir ongoru onlar icin. Onumuzdeki secimde MHP diye bir partiyi goremeyecgiz bunlarin yerini yeni ulusalcilar alacaga benziyor. Ulke tam istenilen bir duruma dogru adim adim ilerlemekte. Iki kutuplu Cumhuriyetci-Demokrat modelinin tipkisinin aynisi. Zaten baskanlik sistemine gectik geciyoruz. Ama birlesik modelden ayrilam ve sonra birlesik devlet mdelini uygulamaya calismakta sacmaligin daniskasi. Velhasil kelam Turkiye yine ayni, kendi reformlarini yapamayan, kor topal zamanini kurtarmaya calisan bir bicimsizlik. Bu yanlizsa siyayette de degil malesef, sanatta, bilimde, endustride...Taklit, kotarici anlayis ve koy bakkali modeli iktidarlar!!!

  Sorun Üretmeye Çalışmak - Selimserincan

  MHP'nin Geçmişi sorun üretmekle geçmiştir.MHP 12 Eylül öncesinde de,günümüzde de sorun üretmekten başka hiç bir şey yapmıyor.Bundan sonra ;üzerinden siyaset yapacağı şehit cenazesi gelmeyecek diye ödü kopanlar,son çırpınışlarında ne yapacaklarını şaşırdıklarından saçmalamaya başlamışlardır.PKK'nın silah bırakmasını,savaşın bitmesini en çok istemeyen parti MHP'dir.Bu kadar da olmaz...Adam neredeyse ''Ben savaş isterim ! Kimse silah bırakmasın ! Barış istemiyoruz !''Diye bas bas bağıracak.Zaten bunu ima ediyor da.Allah kimseyi şaşırtmasın.

  barış sana rağmen barış - ayenoğlu ismail

  senin bu ülke için feda edeceğin bir evladın bile yokken vatan için ölen gençlerin acısını bileemezken neden ahkam kesersinki

  ... - güneydoğu

  insan mısınız? bugün Diyarbakır da 1 ceset daha bulundu polis tarafından kaçarken Dicle nehrine atladı ''murat ızol'' ve polis tarafından nehirde vuruldu 1 haftadır cesedi yeni bulundu 10 gözlü köprüde haberin var mı ? seni ve senin gibiler ini Allah'a havale ediyorum yazıklar olsun size ve vatan sevginize..

  YOK YA EMRİNİZ BAŞ ÜSTÜNE - BARİSLAR

  Sizin sözünüze inanılmaz güvende olmaz , allah kimseyi ırkçı etmesin , ırkçının dinlee gerçekle hiçbir alakası yoktur.Sizin söylediklerinizin ancak tersini yaparız halk olarak bundan sonra.Irkçılığa Geçit YoK.

  Geçti Bor'un Pazarı. - Su Cemre Sim

  Zamanıyla ABD'nin çıkarları için,bu ülkede Çorum,Maraş,Taksim,Bahçelieverler gibi korkunç katliamları yapıp,ülkenin geleceğini aydınlığa çeviren sol görüşlü gençleri yok ederken düşünülecekti bütün bunlar.Sol görüşlü gençleri yok ederek,bütün ırkçı,yobaz,kıl adamlar ülkenin başına yeni çoraplar örmek üzere.Vatan haini kimmiş,anlaşıldı mı?İşsiz,umutsuz,aç,yarınsız gençleri meydanlara salıp onlara başını belaya sokacak yollar tarif etmeyiniz sayın Bahçeli.Bir zamanlar MHP 'nin kodamanları kendi çocuklarını zevk sefa içinde yaşatırken,bu halkın garibanlarını çarpıştırdı.O acılar yenden yaşamak istemiyoruz.Hepiniz'' öl'' dediğinizde ölen,''Vur''dediğinizde vuran köleler istiyorsunuz.Çocukları yanıltmayın.