Bahçeli: Akil insanları perişan edin

Bahçeli: Akil insanları perişan edin
Bahçeli: Akil insanları perişan edin
MHP lideri Bahçeli, seçim bölgesi ve doğum yeri Osmaniye'de seçmenden Akil İnsanları sorularıyla perişan etmelerini istedi.

OSMANİYE - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Osmaniye gezisinin ikinci gününde yaklaşık 300 kişiye hitap etti. Bahçeli iktidarı eleştirip, AK Parti seçmeninden oy istedi.

Önümüzdeki yıl mart ayında yapılacak yerel seçimlerin ülke geleceği için büyük önem taşıdığını vurgulayan Bahçeli, vatandaşların bu seçimlerde 10 yıldır iktidar olan AK Parti'yi uyarması gerektiğini söyledi.

'ÖNCE MİLLETİM, SONRA ÜLKEM, SONRA PARTİM'
Türkiye'nin çözüm bekleyen bir çok sosyal ve ekonomik sorunu olmasına rağmen AK Parti iktidarının çok farklı konularla uğraştığını kaydeden Bahçeli şöyle konuştu:

"Siyasi iktidar, Türkiye'de milli devlet, üniter yapı, milli ve manevi değerlerimiz, toprak bütünlüğümüz ve sosyal dokumuzu çok ciddi anlamda tehlikeye atan bir davranış ortaya koymaktadır. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Değişik siyasi partilere mensup olabiliriz. Değişik partilere oy vermiş olabiliriz. Değişik partilerin yöneticisi olabiliriz. Aday olabiliriz. Bu sizin en tabi demokratik hakkınızdır. Ama öyle günler var ki, 'önce milletim, sonra ülkem, sonra partim' demek mecburiyetindeyiz. İşte bugün Adalet ve Kalkınma Partisi 'ne oy vermiş kardeşlerimden bunu bekliyorum. Partimizi yine seviniz. Partimize destek veriniz. Fakat partinizi de uyarmaktan vazgeçmeyiniz. 'Nereye gidiyorsun emmioğlu?' deyiniz. 'Bu gidişinde hayır yok' diyelim. Biraz eline ayağına çeki düzen verelim. Yoksa memleketimiz kardeş kavgasına sürüklenecek."

'AKİL İNSANLARI, SORULARINIZLA PERİŞAN EDİN'
'Ne üdüğü belirsiz, kafası karışık' diye tanımladığı Akil İnsanlar Heyeti'ni eleştirmeyi sürdüren Bahçeli şöyle konuştu:

"PKK'nın ne manaya geldiğini bilmeyen insanlarla, şu güzide insanlar ikna edilebilir mi? Bu akil İnsanlar Cevdetiye'ye geldiği zaman, memleketinize sahip çıkın. Birliğinize sahip çıkın. Bu milletin evlatlarını etnik köken, mezhep farkıyla ayırmaya fırsat vermeyin. Sorularınızla bunları perişan edin. Gitsin filmlerini çevirsinler. Gitsin şarkılarını söylesinler. Gitsin televizyonlarda yandaş olarak Recep Tayyip Erdoğan 'a başka yönden hizmet etsinler."

Bahçeli, daha sonra kendisine eşlik eden milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte parkın açılışını yaptı.

DHA - Murat KİBRİTOĞLU