Bahçeli: AKP'nin yanlışları yüzünden terör hortladı

Bahçeli: AKP'nin yanlışları yüzünden terör hortladı
Bahçeli: AKP'nin yanlışları yüzünden terör hortladı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "AKP hükümetinin yanlış politikaları nedeniyle terörün yeniden hortladı" dedi.

Mehmet DOĞANER - A.Rıza EREN

ERDEMLİ - Mersin’in Erdemli İlçesi’nde belediyenin düzenlediği ve yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı 24. Türkmen Şöleni’nde konuşan Bahçeli, ‘Cumhuriyetin tüm kurum ve ilkeleri bu zihniyet tarafından tahrip edilmektedir. Milli bayramlar, millete mal olmuş özel günler AKP tarafından hırpalanmaktadır.’ Dedi.


Hükümetin zenginleşme yalanları arkasında açlık yoksulluk ve yolsuzluk olduğu görüşünü savunan Devlet Bahçeli , "Gelişme nutuklarının ardında işsizlik, kayırma, yağma vardır. Büyük yalanlarının ardında borç ve rantiye vardır. Huzur güven safsatasının arkasında kapkaç, bölücülük ve çeteleşme vardır. İleri demokrasi sözlerinin arkasında baskı, hak arayanlara eziyet, demokratik taleplerin peşinde olanlara kötü muamele vardır" dedi.

Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan ’ın küresel güçlerin dayatmalarıyla yanlış ve engebeli yola girdiğini ve milleti meçhule doğru götürdüğü görüşünü savunarak şöyle dedi:

"AKP hükümetinin siyasi hesapları maalesef kanlı terörü yeniden hortlatmış, bölücü hedefleri artırmıştır. Milli birliğimizin ve beraberliğimizin sarsılmasına, söndürülmüş bölücülüğün yeniden doğmasına AKP zihniyeti neden olmuştur. Bu kimliksiz zihniyet Türkiye ’nin geleceğini de çok ciddi bir şekilde zedelemektedir. Ancak bilinmelidir ki, Türkmen cesareti hain amelleri besleyenlere ve işbirlikçilerine asla geçit vermeyecektir. Dersim çıkmazında sözde günah çıkaranlar, Uludere’de milletimizin kardeşlik bağını gevşetmeye çalışanlar, bunun er geç farkına varacaktır. Teröristle kahramanı yer değiştiren, şehitle caniyi karıştıran demokrasi ile dejenere olmayı aynı kalıba sokan bu zihinler, mühürlü kalpler ve damgalı yüzler, bir gün başlarına geleceklere çarparak bunları anlayacaktır." (dha)