Bahçeli: AKP'nin yaptığı Türk tarihinin en büyük kalleşliği

Bahçeli: AKP'nin yaptığı Türk tarihinin en büyük kalleşliği
Bahçeli: AKP'nin yaptığı Türk tarihinin en büyük kalleşliği
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "MİT ile ilgili hususlar doğru ise, AKP, Türk tarihinin en büyük kalleşliğini aziz milletimize reva görmüş demektir" diye konuştu.

ANKARA - MHP lideri Bahçeli, Meclis’te partisinin grup toplantısında KCK soruşturması kapsamında ifadeye çağrılan MİT yetkilileriyle ilgili gelişmeleri değerlendirdi. Konuşmasına şehit düşen askerlere ‘başsağlığı’ dileğiyle başlayan Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’a da ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulundu. Bahçeli, “Başbakan Erdoğan’ın rahatsızlığından dolayı kendisine Cenab-ı Allah’tan acil şifa dileklerimi iletmek istiyorum. Sağlığına tam olarak kavuşmasını diliyor; şahsına, ailesine, Adalet ve Kalkınma Partisi ’ne geçmiş olsun temennilerini bildiriyorum” dedi.

AKP ESKİDİ VE BAYATLADI”
Türkiye’nin 9 yıl 2 ay 28 gündür AKP hükümetiyle yönetildiğini söyleyen Bahçeli, büyük bir güçle iktidar olan AKP’nin bu süreçte kendisine verilen desteği heba ettiğini savundu. Bahçeli, “AKP yoruldukça kavga çıkartmış, yıprandıkça çirkefleşmiş, yozlaştıkça Türkiye’yi yokuşa sürmüştür. Yıllar içinde AKP eskimiş ve bayatlamıştır. Yıldan çıkmış, yılgınlığa düşmüş ve yalana teslim olmuştur” dedi.

“LİBERALLER AKP’YE VERDİKLERİ KEFALETİ GERİ ALIYOR”
Son dönemde AKP’nin çıkışında payı, fikri, katkısı ve emeği olan değişik kesimlerin, düşünce ve grupların 9 yıllık birlikteliklerinin bitme noktasına geldiğini savunan Bahçeli, “Başta liberal kalemler olmak üzere, devleti ağ gibi saran unsurlar, etki alanlarını yaygınlaştırmak ve daha üst bir aşamada rakipsizlik olabilmek amacıyla AKP’ye verdikleri kefaleti geri almaya başlamışlardır” dedi.

“KCK, KANDAN BESLENEN VAMPİRLİKTİR”
Açılımı “Kürdistan Topluluklar Birliği” olan KCK’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, paralel bir devlet organizasyonu olan bu örgütün 2005 yılında kurulup, hakkında ilk soruşturma, takibatın 2009 yılında başlatıldığına dikkat çekti. KCK’nın PKK’nın şehir uzantısı olduğunu ve sözde alternatif bir toplum ve siyasal örgütlenme modeli önerdiğini ifade eden Bahçeli, “Bize göre KCK; bölücülüğün, eşkiyalığın ve düşmanlığın adıdır, tanımıdır ve bizatihi kandan beslenen vampirliktir” dedi.

“MİT GÖREVLİLERİ İFADE VERMELİDİR”
Başbakan Erdoğan’a tavsiyelerde bulunan Bahçeli, emniyet, MİT ve yargının devletin taşıyıcı direkleri arasındaki üç vazgeçilmeyecek unsur olduğunu, bunlar arasındaki keşmekeşlik, kavga ve kargaşa Türkiye’yi öngörülmeyecek tehlikelerin içine sokacağını söyleyerek şöyle devam etti:

“Var olan çekişmelere bir an önce son vererek, aklı selimi ve sağduyu hakim kılmanız milletimizin en öncelikli beklentisidir. Başbakan sıfatıyla, Türkiye’yi istikrar içinde yönetme sorumluluğu içinde olduğunuzu ve bunun sonsuz yararlar sağlayacağını görmeniz gerekmektedir. Bu nedenle MİT müsteşarını koruma altına almanıza gerek ve ihtiyaç yoktur. MİT müsteşarı ve diğer görevliler İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığına giderek bir an önce ifade vermelidir.”

“İLLEGAL OLUŞUMLARA SIZMAK BAŞKA, SUÇA ORTAK OLMAK BAŞKA”
MİT’in görevinin sadece, Türkiye’ye yönelik yabancı operasyonları izlemek ve gerektiğinde de etkisiz hale getirmek olduğunu belirten Bahçeli, “Kendi devletine, varlık nedeni olan milletine namlu çeviren, aleyhe çalışan bir istihbarat oluşumuna dünyanın neresinde şahit olunmuştur” diye sorarak hükümetin bunu açıklığa kavuşturması gerektiğini söyledi.
İstihbarat teşkilatının önleyici tedbirleri almasının, suç örgütlerinin içten çökertilmesi amacıyla sızma ve intikal çalışmaları yapmasının mümkün olduğunu belirten Bahçeli, “Ancak illegal oluşumlara nüfuz etmek başka bir şeydir, suçlarına ortak olmak ise başka bir şeydir. Ve bunlar kesinlikle birbirlerine karıştırılmamalıdır. Öyle ki, terör örgütünün hain eylemlerine teşrifatçılık yapmak, sessiz kalmak ve hatta kolaylaştırmak istihbarat mantığının neresinde vardır ve hangi veçhesinde bulunmaktadır” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için “Büyük resim meraklısı” nitelemesinde bulunan Bahçeli, Gül’ün “olağanüstü dönemden geçiyoruz, yaşananlar talihsizlik, kurumlar arası çatışmadan kaçınmak lazım” sözlerini hatırlatarak, “Sınırları kanunla çizilmemiş bir görevi, devletin kurumlarına vermek midir talihsizlik? PKK’ya teslim olunması, devletin yere serilmesi midir talihsiz olarak görülen? Uludere hadisesinde yanlış istihbarat verdiği iddia edilerek hedefe oturtulan, iç çekişmeler yaşadığı sık sık gündeme getirilen ve görev tanımı dışına çıkarılarak özel işlerde kullanılan bir kurumun düştüğü içler acısı hal midir talihsiz olan” diye sordu.

"TÜRK TARİHİNİN EN BÜYÜK KALLEŞLİĞİ"
Büyük resimde, emniyet ile yargının bir yanda, hükümetle MİT’in diğer yanda olmasını ve devletin kanama geçirdiğini, DTK’nın, KCK’nın, sözde barış konseyi zırvalarının, demokratik özerkliğin ve dört parçalı Kürdistan soysuzluğunun taraflarını fark ettiklerini, AKP iktidarında devletin her kurumunu itibarsızlaştıranların, etkisizleştirenlerin ve içini boşaltanların şimdi de MİT’i liste başı yaparak kollarını sıvadıklarını gördüklerini anlatan Bahçeli şöyle devam etti:
“Israrla üzerinde duruyorum ki, şayet MİT’le ilgili hususlar doğru ise, AKP, Türk tarihinin en büyük kalleşliğini aziz milletimize reva görmüş demektir ve bu tarifi olmayan sadakatsizlik bir mühür gibi iktidar kadrolarının alnına vurulacaktır.”

Öcalan’a ev hapsi, Kürtçe eğitim gibi konularda ortaya çıkan AKP-PKK mutabakatı iddialarını hatırlatan Bahçeli “Bu karanlık resmin tek bir tanımı vardır; o da Türk milleti ihanet kuşatması altına alınmış ve milli kabulleri birer birer idam mangasının önüne dizilmiştir. PKK-KCK- BDP -AKP el ele vererek aynı karede buluşmuş ve aynı hıyanetin ortakları haline gelmişlerdir” dedi.

“ELİ KANLI KATİL BARIŞ ELÇİSİ; MİT YIKIMIN PİYONU”
Bahçeli, İmralı canisiyle görüşüldüğü sözlerine karşı şerefsizlik suçlaması yapıldığını hatırlatarak, “İmralı’yla görüşme trafiğinin kontrolü ve muhatabı olanlar, ortaya çıkan gerçekler karşısında şereften kimin mahrum ve azade olduğunu eminim görmüş ve idrak etmişlerdir” dedi.

“Eli ve vicdanı kanlı katilden barış elçisi, tıkıldığı zindan müzakere platformu, düne kadar Interpol tarafından aranan PKK’lı alçaklar sözde barış görevlisi, devletin istihbarat yöneticileri hükümet oyuncağı ve yıkımın piyonu haline getirilmiştir” diyen Bahçeli şunları söyledi:

“Adalet ve Kalkınma Partisi kaç vatan evladının şehadeti üzerine pazarlık yapmıştır? Kaç kanlı eylem memurlarınca izlenmiştir? Kaç şehidimiz ve kaç gazimiz pazarlıklar esnasında canını, bedenini ve uzvunu kaybetmiştir? Bunlar açıklanmalıdır. Bu soruların cevapları mutlaka verilmelidir. Eğer hükümet yeni bir oyalamanın ve savsaklamanın içine girerse, bilsin ki, aziz milletimiz çöküşün ve çözülmenin mimarlarını ve taraflarını bağışlamayacak ve her daim beddualarla hatırlayacaktır. Sonuç ve özet olarak diyebiliriz ki, AKP’nin, Türkiye’yi parçalamanın eşiğine kadar getirdiğini görmek gerekmektedir. Ülkemizin ayağa kalkması, sırtındaki kamburdan kurtulması lazımdır.”(anka)