Bahçeli: Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler

Bahçeli: Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler
Bahçeli: Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler
Partisinin il istişare toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli, "İzmir'de Marmaris'te yazlıklarında yatıp, AKP'nin olmasın diye oyunu MHP'ye vermeyen; ama HDP'yi Meclis'e taşıyan zavallılar, Türkiye'nin kaymağını yiyenler, Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP'ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin istişare toplantısında konuştu. Hürriyet'ten Umut Erdem'in haberine göre Bahçeli toplantıda "Yolsuzluk ve rüşvetler Yüce Divan’a gidecek şekilde Meclis’te karar altına alınacak. Ne kadar deterjan varsa büyük bir havuzun içine dökeceğiz; suyu da vereceğiz. AKP ’nin 12 yılı orada aklanacak paklanacak. Ondan sonra kucağımızı açacağız; gelin MHP’ye diyeceğiz” dedi. HDP'yi de eleştiren Bahçeli, ''İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp, AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen; ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun'' ifadelerini kullandı. 

Türkiye'de Kürt sorunu olmadığını dile getiren Bahçeli, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Türkiye’de Kürt sorunu yoktur. Kız ya da oğlan tarafı Kürt kökenli yuvalarda 5, 6 veya 7 çocuğun bulunduğu bir Türkiye’de ‘Kürt sorunu vardır’ diyerek, bir ayrımcılığa giderek bu yuvaları mı yıkacaksınız? 7 çocuğun hangisini Kürt, hangisini Türk diye ayıracaksınız?

BÜYÜKŞEHİR YASASIYLA KÜRDİSTAN İMKÂNI

Bu ülkede 16 büyükşehir vardı. 30’a çıkarıldı. ‘750 bini aşan illerimiz de büyükşehir olsun’ denildi. Buna kimsenin itirazı yok. Ama Türkiye buna hazır mıydı? Diyarbakır büyükşehir iken, kapsamını genişleterek il hudutlarının hepsini büyükşehire dahil ettiğiniz zaman ve bunu Van, Şanlıurfa, Mardin ve Diyarbakır olarak şekillendirdiğinizde, bu illerin il kapsamı artı Şırnak, Bitlis, Bingöl, Tunceli, Batman ve Siirt gibi çevresindeki illeri de dahil ettiğiniz vakit, 8 milyon 200 bin nüfus, 114 bin kilometrekare alanda Kürdistan kurmak isteyen hainlere bir alan yaratma imkânı veren bugünkü iktidardır.
Bize ‘Sivas’tan öteye gidemezsiniz’ dediler. Niye gidemeyeceğiz; ne var Sivas’tan öte... Peki Erzurum Sivas’tan öte değil mi? Elazığ, Erzincan, Malatya Sivas’tan öte değil mi?

YALIDA OTURUP HDP’YE OY VEREN ŞEREFSİZLER

Öbür taraftan İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp, AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen; ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun.
Yolsuzluk ve rüşvetler Yüce Divan’a gidecek şekilde Meclis’te karar altına alınacak. Bu şartlar 13 yıllık yıkım projesinin dantel gibi işlenmiş durumlarıdır, buna cesaret edemezler. Ediyorlarsa hadi beraber yapalım koalisyonu. Türkiye’de ne kadar deterjan varsa Akvil’den OMO’ya, Tursil’den bilmem neye kadar; alayını büyük bir havuzun içine -tabii bu dolar havuzunu kastetmiyorum- dökeceğiz; suyu da vereceğiz. AKP’nin 12 yılını oraya sokacağız. Orada karalanmış olan AKP iktidarı aklanacak, paklanacak her biri temiz insan olarak size benzer hale gelecek. Ondan sonra da kucağımızı açacağız; ‘Gelin MHP’ye’ diyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU'NA SERT SÖZLER

Herhalde bu Kılıçdaroğlu’nun zekası başka yerlerden şırınga ediliyor. ‘Başbakanlığı Bahçeli’ye verelim’ diyor. Sanki Çin’den gelen yeni oyuncak. Bizi de kandıracak. 2 yıl başbakanlık yapalım derken 67 yılın fedakârlığını yıkım kuyusuna atacak. Toplumsal yarılmanın kaynaşması için AKP- CHP koalisyonu kurulmalı. 20 gün oldu, hâlâ görüşüyorlar. Bazı televizyonlarda da ‘MHP ile de görüşmeler oluyor’ diyorlar. MHP kimle görüşecekse karanlıkta göz kırpmaz, gider açıkça görüşür.

 

 


  http://www.radikal.com.tr/1408247140824710

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  berat - user520608

  http://www.haberprogram.com/h/2007/07/20/19440-Iste_Alparslan_Turkes_in_kendi_el_yazisi_mektubu_.php başbuğ un dedikleri doğrumu acep.

  alıntıdır - user520608

  TÜRKEŞ, bu isimler hakkında kanaatlerini belirten bir mektup kaleme alarak eylemi organize eden kişiye gönderdi. 26.7.1983 tarihinde kaleme alınan mektubun en ilginç bölümü yıllar sonra MHP'nin başına geçecek olan Devlet Bahçeli'ye ilişkin satırlardı. Türkeş mektubunda güvenilir bulduğu isimleri saydıktan sonra bazı isimlere ise güvenmediğini bildiriyordu. Türkeş'in 'itimat edilemez' dediği kişiler arasında Devlet Bahçeli de vardı. Hareketin başbuğu Türkeş'e göre Bahçeli MİT ajanıydı ve kendisine güvenilemezdi. http://www.haberprogram.com/h/2007/07/20/19440-Iste_Alparslan_Turkes_in_kendi_el_yazisi_mektubu_.php yorumu yayınlayın seçmeeyin yorumları.

  şakamısın - user520608

  sanamı soracaktık kime oy vereceğimizi,

  Mutlu oldum - user1122875

  Devlet Bahçeli tarafından ağır sözler hatta hakaretler işitmek ne kadar doğru yolda olduğumu bir kez daha kanıtladı. İyi ile kötüyü çok iyi ayırıp, kötünün tarafında olan birisinden bahsediyoruz. Ama merak etmesin hala 10 oyum olsa 10'u da HDP'ye!

  Doğru karar - user1051277

  Çok doğru karar vermişler. Akp yi sokmamak için sana nedne versinelr sende akp nin bastonusun çok net görüldü. Buda demektirki, onalra kullandığım o hakaret sıfatı aslında sana yakışır !

  Zavallı - user561840

  Velev ki yalıda oturuyorum, velev ki viski yudumluyorum. Bu memlekette bir damla demokrasi var ise istediğime oy veririm. Bana şuna buna verdin diye hakaret eden zavallılara da hakaretlerini aynen iade eder, Atatürkçü olup da herkesin oyuna saygı göstermesini dilerim.

  sayın bahçeli uçuşa geçmiş yine - user535826

  sayın bahçeli terbiyesizlikte sınır tanımıyor.ama bu lafları lütfen söylemeye devam edin hatta sinkaflı küfürlerde edin.şimdiye kadar sizi ciddiye alsaydık size mısır danesi kadar önem verseydik bu ülkenin hali nice olurdu.gereksiz insanlarda olacakki gerkeli insanların değeri orataya çıksın