Bahçeli Davutoğlu'na 'yolsuzluk başlığı' önermiş!

Bahçeli Davutoğlu'na 'yolsuzluk başlığı' önermiş!
Bahçeli Davutoğlu'na 'yolsuzluk başlığı' önermiş!
Yeniçağ gazetesi yazarı Kürşad Zorlu, MHP lideri Bahçeli'nin koalisyon görüşmeleri sırasında Davutoğlu'na 17-25 adını anmadan 'yolsuzluk başlığı' adı altında Meclis görüşmesi önerdiğini iddia etti.

RADİKAL - Yeniçağ gazetesi yazarı Doç. Dr. Kürşad Zorlu, MHP lideri Bahçeli'nin koalisyon görüşmelerini tıkadığı yönündeki eleştirilere karşı çıktı.

Zorlu, MHP liderinin koalisyon görüşmesinde Başbakan Davutoğlu'nun elini güçlendirmek için 17-25 Aralık süreciyle ilgili yeni bir teklif getirdiğini bunun da kabul edilmediğini iddia etti.

Kürşad Zorlu, CNN Türk'te yayınlanan "Şirin Payzın ile Ne Oluyor" programında AK Parti -MHP koalisyon görüşmeleriyle ilgili flaş bir iddia ortaya attı.

Zorlu, MHP lideri Devlet Bahçeli 'nin yolsuzluklar konusu görüşülürken Ahmet Davutoğlu'na ilginç bir teklif sunduğunu söyleyerek, Bahçeli'nin Davutoğlu'ndan 17-25 Aralık süreçlerinden hiç bahsedilmeden "yolsuzluklar başlığı" adı altında bir çalışmanın Meclis'e getirilmesini istediğini iddia etti. Zorlu, teklifin elini güçlendirmesine rağmen AK Parti cephesinde kabul görmediğini söyledi.

MHP'DEN AÇIKLAMA: 17-25 MASADAYDI

Zorlu'nun dün geceki bu açıklamalarının ardından MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'dan bir açıklama geldi. Doğrudan Zorlu'nun iddiasını hedef almayan ancak " AKP ile yapılan koalisyon görüşmeleri konusunda kamuoyunun yalan ve yanlış bilgilendirilmesine" izin vermemek için yapıldığı belirtilen açıklamada, 17-25 Aralık dosyalarının üzerine gidilmesinin Davutoğlu'nun önüne getirilen 4 şarttan biri olduğu vurgulandı.