Bahçeli de 2077 hedefi koydu

Bahçeli de 2077 hedefi koydu
Bahçeli de 2077 hedefi koydu
Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın 2023 vizyonunu kendisinden çaldığını savundu ve 2071 iddiasını da ileriye götürdü: "2077'de rakipsiz bir Türkiye olacak."
Haber: RİFAT BAŞARAN / Arşivi
CAN GÜLERYÜZLÜ / Arşivi
MEHMET BİLBER / Arşivi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dün yapılan 10. Olağan Büyük Kurultayı’nda, Recep Tayyip Erdoğan ’ın 2071 hedefinin hayal ve sahte olduğunu iddia ederken kendisi de Türkiye’nin önüne 2077 hedefini koydu.

Alevilere de selam
Bahçeli’nin yaklaşık 2 saat süren açılış konuşmasında ‘selamlama’ kısmının uzunluğu AK Parti Kongresi’nde Başbakan Erdoğan’ın yaptığı uzun selamlama konuşmasını akıllara getirdi. Konuşmasında, Alevi ve Bektaşilerin inanç önderleri olarak gördüğü Hacı Bektaş-ı Veli ile Pir Sultan Abdal’ı da anan Bahçeli’nin, Osmanlı padişahlarından Yavuz Sultan Selim döneminde Alevilerin katliamı için fetva veren Ebu Suud Efendi’yi anması ise yine dikkat çeken bir ayrıntıydı. Bahçeli şu noktaları vurguladı:
* AKP zihniyeti kongrede Barzani’yle gurur duymuştu. Az kalsın PKK’yla ve İmralı canisiyle de gurur duyduklarını ilan edeceklerdi. Bu nedenle AKP tercihini yapmıştır.
*2023 projesini 1997’den beridir aziz milletimizin gündemine taşıyan ve arkasında duran şahsım ve MHP’dir. Bu konuda defalarca uyarıda bulunmamıza rağmen Başbakan Erdoğan, 2023 vizyonunu kendisine mal etme kurnazlığından vazgeçmemiştir. İkinci olarak; İstanbul’un fethinin 600. yılı olan 2053 yılında “Süper Güç Türkiye” ülkümüz bulunmaktadır. Üçüncü olarak; son yurdumuzda devlet kurmamızın 1000. yıldönümü olan 2077’de, Türkiye’nin dünyaya yön ve nizam veren rakipsiz bir kutup başı haline gelmesidir.
*Okyanus ötesine tutunmadan Türk milletinin iktidarını kuracağımızı ispatlayacağız. Ülkücü cumhurbaşkanı hayal değildir.
*Sözde Kürt sorunu tanımından uzaklaşın, Türk milletinin eşit ve saygın fertlerini sorun olarak görürseniz olayların önünü alamazsınız, dedik, haklı çıktık. Türkiye’de Kürt sorunu yoktur.
*Kim ki partimize baston, stepne, vagon diyorsa küstahlığın, ahlaksızlığın dibine batmıştır.
*Biz telefon dinlemelerini, sınav rezaletlerini, içeri atılan yazar, gazeteci ve askerleri, ilave olarak kitap toplatılma kumpaslarını unutmuş değiliz. Başbakan Erdoğan’ın katil, faşist, kafatasçı, kovboy, Fatiha bilmeyenler, ırkçı, hayvan iftira ve kepazelikle iç içe geçmiş laflarını unutmuş değiliz.

1 milyon kişi meydana ineriz

Koray Aydın da hükümete yüklendi. Aydın, “Yeni anayasa Türkün adını çıkartarak alt kimliğe dönüştürerek varlığını ortadan kaldırma çabasıdır. Buna kayıtsız kalmayacağız. Şubatta Kızılay’da 1 milyon olarak toplanırsak bunu yapmaya kim cesaret erebilir” dedi.

En az oyu en fazla alkışı aldı

Müsavat Dervişoğlu ise en az delegenin oyuyla aday olmasına rağmen en çok alkışlanan aday oldu. Dervişoğlu, “Bizim içimizde sevgi problemi olmamalı. Yetkiden kaynaklanan otoriteyi Ülkücüler kabul etmemeli” dedi.