Bahçeli: Ecdat gemileri karadan, bunlar hazineyi havadan yürüttü

Bahçeli: Ecdat gemileri karadan, bunlar hazineyi havadan yürüttü
Bahçeli: Ecdat gemileri karadan, bunlar hazineyi havadan yürüttü
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İstanbul mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na sert ifadelerle yüklendi.

RADİKAL- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen partisinin mitinginde vatandaşlara hitap etti. 
İşte Bahçeli'nin konuşmasından önemli satır başları:

- Serok Ahmet sesimi duydun mu? 17-25 Erdoğan az da olsan bizi öğrendin mi? İster BOP'a eşbaşkan olsunlar, ister saraylarda sultanlık sürsünler, ister potamyalı, ister Erivanlı isterse Kandil'de teröristlerle tüfek çaksınlar. Bize sökmez, milliyetçi harekete diş geçmez. Biz ne babacım diyeni, ne de parayı sıfırla diyen sesleri aklımızdan çıkarırız.

'DİBE DOĞRU İNİŞ İKİSİNİ DE TELAŞLANDIRDI'

- Erdoğan ve Davutoğlu korkudan ne yapacaklarını şaşırmışlardır. AKP 'nin dibe doğru inişi ikisini de telaşlandırmıştır. Uşak'ta Erdoğan'a bozkurt işareti yapan bir hanım kardeşimiz şerefsizce gözaltına alınmıştır. Erdoğan'ın tetikçileri parti binamıza sanki herhangi bir terör örgütünün hücre evine baskın düzenler gibi saldırmışlardır. Bunun tarafı olanların 7 Haziran'dan sonra haddini bildireceğiz. Erdoğan'ın bozkurt simgemize düşmanlığını biliyoruz. MHP nefretine de uzun zamandır şahidiz. Milliyetçiliği ayaklar altına alacak kadar kimliksiz olduğu da malumunuzdur. Madem bozkurt işaretine Erdoğan tahammülsüzdür, o halde hodri meydan. Erdoğan'a çağrıda bulunuyorum. Gelsin Kazlıçeşme'ye baksın. Yüzbinlerce bozkurt işareti yapan Türkiye sevdalısı kardeşimi göreceklerdir.

'IRKÇI GÖRDÜKLERİN BURADADIR'

- Erdoğan'a sesleniyorum, hadi korkma polislerini buraya da gönder. Hadi yandaş savcı hakimlerini buraya da görevlendir. Gücün yetiyorsa yüzbinlere kelepçe vur mahkemelere çıkar. Aklın kesiyorsa Kazlıçeşme'deki ülkücü inanmışlığı adliyelere götür. 15-25 Erdoğan haydi korkma, mertsen, delikanlıysan, ajanları aramıza yolla hepimizi fişlet. Kafatasçı olarak suçladıkların buradadır. Irkçı gördüklerin buradadır. Faşist dediklerin buradadır. Fatiha bilmeyenler, morg bekçileri diyerek hakir gördüklerin seni beklemektedir.

'YA CUMHURBAŞKANI YE CUMHURÇIBANI OLACAK'

- Biz yürüyoruz acaba sen nerede siniyorsun? Sen nerede fitne planları yapıyorsun? Diyorlar ki cumhurbaşkanına hakaret ediliyormuş. Bu da yasalara aykırıymış. Biz bir cumhurbaşkanına hakaret etmeyiz. Gelenek ve siyasi duruşumuzun temelinde devletin başıyla kavga etmek yoktur. Fakat ilk önce Erdoğan Cumhurbaşkanı olmayı öğrenecek. Cumhurbaşkanı gibi davranacaktır. Muhaliflerine gelince hukuk diyen, kendisine gelince guguk anlayan Erdoğan ya cumhurbaşkanı yada cumhurçıbanı olacaktır.

'KÜRSÜLERDE DÜET YAPIYORLAR'

- Artık Erdoğan ve Davutoğlu kürsülerde düet yapmaya başlamışlardır. Erdoğan fetih şöleninden ziyade devlet imkanlarını seferber ederek AKP'nin mitingini yapmıştır. Hukuk bir kez daha ayaklar altına alınmıştır. Kuvvetler ayrımı, cumhurbaşkanlığı makamı bir kez daha ağır yara almıştır. Erdoğan seyyah gibi dolaşmaktadır. Davutoğlu ise sarayın kapısına bağlıdır ve etkisi sıfır hükmündedir. Yeniden diriliş, yükseliş adı altında yapılan şölen bir defa İstanbul'u yok saymaktır. Ecdadımızın kemikleri sızlatılmıştır.

'FETİH RUHU HESAPLARA KURBAN EDİLDİ'

- İstanbul'un 562 yıllık fetih ruhu siyasi hesaplara kurban edilmiştir. Açık açık söylüyorum bu nankörlüktür. Bizans'ın son kalıntıları neyin fethini kutlamaktadır? Müslüman kanı dökmek, varlığımızı tüketmek için asırlardır vahşet planları yapan Vatikan'a özenen, örnek gösteren Erdoğan neye ve kimlere hizmetle görevlidir?

"DİYANET'İN OTOMOBİLİNE 'NE VAR BUNDA DEDİ', NASILSA DEVLETİN MALI DENİZ"

- Erdoğan geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da konuşmuştu. Orada Diyanet işleri başkanına lutfettiği pahalı otomobil, kendisini dinleyenlere ballandıra ballandıra anlatmıştı. Ne var bunda demişti. Nasılsa devletin malı denizdi. Nasılsa Kısıklı'daki villasında farklı banka hesaplarında milyar dolarları vardı. Erdoğan'ın milletin sırtından uçak alacağım, havuzculara para alacağım demesine itiraz edilmeyecek midir? Erdoğan alkışlandıkça götürüyor, destek gördükçe küpünü dolduruyor.

'BEN BUNLARA BOŞUNA YALANCI DEMİYORUM'

- Ecdat gemileri karadan yürütürken, bunlar hazineyi havadan, karadan, denizden yürüttüler, asla utanmadılar, sıkılmadılar. Ben bunlara boşuna yalancı, boş yere riyakar demiyorum. Bu nedenle yürüyüşümüzden ödleri patlıyor, canları sıkılıyor, yüzleri asılıyor. Hesap soracağımızı biliyorlar. Türkiye'nin son kalesi, Türk milletinin son siperi olduğumuzu unutmuyorlar. Biz yenilirsek, önleri açılacak.
Biz sinersek, kendilerine gün doğacak. Biz pusarsak, vazgeçersek hiçbir kaygıları da kalmayacak. Öyle düşünüyorlar, ki haklılar.
Öyle inanıyorlar, ki ilk kez doğru söylüyorlar. Milliyetçi Hareket düşerse, Türkiye düşecektir.