Bahçeli: Eğer yarın HDP Baykal'a desteğini açıklarsa, biz Baykal'a oy vermeyiz

Bahçeli: Eğer yarın HDP Baykal'a desteğini açıklarsa, biz Baykal'a oy vermeyiz
Bahçeli: Eğer yarın HDP Baykal'a desteğini açıklarsa, biz Baykal'a oy vermeyiz
MHP Lideri Devlet Bahçeli'den TBMM Başkanlığı için flaş bir açıklama geldi. Bahçeli, "Eğer yarın HDP, Deniz Baykal'a desteğini açıklarsa, biz Baykal'a oy vermeyiz" dedi.

RADİKAL - Meclis Başkanlığı konusunda kulislerde pek çok iddia dolaşıyor. Özellikle üçüncü turda tam bir satranç oyununa dönmesi beklenen seçimler konusunda MHP  Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldukça ilginç bir açıklama yaptı.

Radikal yazarı Murat Yetkin'in Meclis kulislerinden bildirdiğine göre, Bahçeli, "Eğer HDP yarın Meclis başkanlığı için Deniz Baykal'a desteğini açıklarsa, biz asla Deniz Baykal'a oy vermeyiz" dedi.

Devlet Bahçeli, AK Parti yönetiminin "tabanımız MHP'yi istiyor" açıklamalarının da tam bir 'kara propaganda' olduğunu belirtti. Bahçeli, en son bu açıklamayı yapan Beşir Atalay'ın MHP'nin çözülme, hükümetin ise çözüm süreci dediği konuda randevu istediğini ve reddettiklerini vurguladı.


  http://www.radikal.com.tr/138854413885447

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - Barnabycik

  Sn Bahçeli, niçin HDP ile aynı galakside, aynı gezegende, aynı havayı soluyorsunuz? İşte bunu hiç anlayamıyorum.

  hdp sorunsalı - sofronitsky

  bence mhp milletvekilleri mv maaşı da almasınlar. hdp mvleri alıyorsa onlara yakışmaz.. hdp mvleri dokunulmazlıktan yararlanıyorsa mhp mvleri dokunulmazlığı da reddetmeliler.. mhp mv olmak böyle bir duruş gerektirmektedir. aziz ve necip milletimize duyuruyorum..

  tadı kaçtı - user393153

  Bu Bahçeli de tadını kaçırdı artık. Peki ya HDP Ekmeleddin İhsanoğlu'nu destekleme kararı alırsa? O zaman ne olacak. MHP kendi adayını da desteklemeyecek mi?

  ... - user612787

  bütün stratejilerini nefret, ırkçılık ve kürt düşmanlığı üzerine kurmuşlar ne kadar zavallıca bu kafa mı türkiyeyi dünya standartlarına ayakta tutacak geliştirip dünyayla rekabet edecek hale hetirecek vah vah vah

  YARINLAR YAKIN - aşkqtutku

  EY BAHÇELi bugünleri kimse unutmayacak hdp ye karşı yaptığın bu ırkçılığı unutmayacağız. gün gelcek tepe taklak olacaksın yarınlar yakın...

  akpye destek - sofronitsky

  akpye desteğin bahanesi hdp olmuş yine.. mhplilere müjdeler olsun.. yolsuzların yanında yer aldılar yine..

  he - kaktus12

  HDP tuvalete girerse biz girmeyiz de diyebilir aman dikkat