Bahçeli: Erdoğan, seçilmiş sultan olmayı bekliyor

Bahçeli: Erdoğan, seçilmiş sultan olmayı bekliyor
Bahçeli: Erdoğan, seçilmiş sultan olmayı bekliyor
MHP lideri Devlet Bahçeli, grup konuşmasında Başbakan Erdoğan'ı eleştirerek "Erdoğan kendisinin seçilmiş sultan olmasını beklemekte ve bunun için gayret göstermektedir" diye konuştu.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , TBMM’de partisinin grup toplantısında partililere seslendi.

Terör konusunda Başbakan Erdoğan’a sert sözlerle yüklenen Bahçeli şunları söyledi:

"İmralı canisi ile hükümet arasındaki kanlı, barutlu, taşlı, sopalı pazarlıklar, Başbakan Erdoğan hükümetinin maskesinin düşürmüş. Aziz millletimiz acı gerçeklerle ve sorumlularıyla üst üste tanışmıştır. AKP , Habur’u özlemekte, hala İmralı’dan himmet beklemektedir. Terör örgütünün küstahlarına kulaklarını tıkamaktadır. AKP için İmralı çözüm adresi, peşmerge tek müttefiktir. Şehitleri ’Birkaç Mehmet’ diye küçümseyen, onların emanetlerine sudan sebeplerle kızanların, olsa olsa ya duygularında bir bulanıklık veya niyetlerinde bir sakatlık olacaktır. Diziyle itişen, tiyatro ile cebelleşen, sanatçı ile çekişen, sporcu ile tartışan, öğrenci ile ters düşen ve gazeteci ile uğraşan ama teröristlerle sözleşen ve söz kesen Başbakan Erdoğan ve işbirlikçilerinin son olaylar karşısında foyası iyice ortaya çıkmıştır."

’SEÇİLMİŞ SULTAN OLMAYI BEKLEMEKTE’
"Dış politikada çuvallayan AKP hükümetidir. Ekonomide sanal başarılarla oyalanan AKP hükümetidir. Milli ve manevi değerlerimize hücum eden AKP hükümetidir" diyen Bahçeli başkanlık sistemi tartışmalarına değinerek şöyle devam etti:

"AKP’nin Türkiye ’nin hayrına vereceği hizmet çoktan bitmiştir. Türkiye’nin kaderi adeta Başbakan Erdoğan’a bağlanmıştır. Başkanlık sistemi tartışmaları, tek adamlığa öz hazırlığı niteliğindedir. Erdoğan, meşruti monarşinin tekrar kurulmasını istemekte, kendisinin seçilmiş sultan olmasını beklemekte ve bunun için gayret göstermektedir. Türkiye Cumhuriyeti, 89 yıl öncesine, eskiye, geriye kafayı takan bir macera perest müsrif siyasetçi tarafından tehdit edilmektedir. Parlamenter sistemin neyi ve hangi yönü Başbakan Erdoğan’ı rahatsız etmiştir? Kendisi aziz milletimizden neyi istemiş de alamamış, neyi ummuştur da bulamamıştır? AKP’nin başkanlık sistemindeki amacı rejim değişikliğidir. Başbakan Erdoğan Başkanlık koltuğuna oturursa istediği zaman seçim tarihini yenileyebilecektir. Parlamenter sistemin geliştirilmesi ve devan ettirilmesi en doğru yoldur. Parlamenter sistemin hangi yönü Başbakan Erdoğan’ı rahatsız etmiştir?"

’MADDİ FARKLAR ÇOCUKLAR ÜZERİNDE SIKINTILARA NEDEN OLACAK’
İlk ve orta öğretim kurumlarında serbest kıyafet yönetmeliği hakkında da açıklamalarda bulunan Bahçeli, gelir dağılımı konusundaki uçuruma dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:
"Elbette okullarda tektiplikten kurtulmak önemli bir çalışmadır. Gelir dağılımındaki adaletsizliğin en üst seviyede olması bir çok sosyal soruna davetiye çıkaracaktır. Aileler arasındaki maddi farklar çocuklar üzerinde sıkıntılara neden olacaktır. Önlüğün çıkmasıyla aileler arasındaki maddi ve fiziki uçurumun ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Okul çağındaki çocukların daha iyi bir gelir durumuna sahip ailelerin çocuklarına özenecek, kıskançlık, eziklik ve kompleks duyguları maalesef ortaya çıkacaktır. Bu da yeni açmazların, yeni sorunların yeşermesine kaynaklık edecektir. Kıyafet değişikliğinin sosyal farklılıklara sebep olmaması için dikkat edilmelidir. İmam hatip liselerinde ve diğer okullarımızda bazı kız öğrencilerimizin başlarını örtmesini insani görüyoruz ve destekliyoruz. Önce gömleği sonra da önlüğü çıkaran AKP zihniyeti bu kargaşayı arttırmıştır." (dha)