Bahçeli: Gümbür gümbür iktidara yürüyoruz

Bahçeli: Gümbür gümbür iktidara yürüyoruz
Bahçeli: Gümbür gümbür iktidara yürüyoruz
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Milliyetçi Hareket Partisi, gümbür gümbür iktidara yürümektedir. Korkuları budur. Hırçınlıkları, hayasızlıkları ve hezeyanları bundandır. Başbakan iyice çirkefleşmiş, çamura yatmıştır. AKP'deki inişin farkındadır" dedi.

RADİKAL- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırşehir ve Kayseri'de konuştu.  Kırşehir Cacabey Meydanı'nda yaptığı mitingde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi. 

HIRSIZA YÜRÜMENİN ZAMANIDIR
Türkiye'nin kurtuluşuna 16 gün kaldığını belirten Bahçeli, 'Devletin başına devlet gelecek' sloganları arasında yaptığı konuşmasında şunları söyledi:"Kırşehir, geçmişine yüz çevirmeden geleceğe yürümektedir. Kırşehir, değerleriyle çelişmeden huzuru, refahı ve bolluğu aramaktadır. Bu da Kırşehir'in en tabi hakkıdır. Öyle diyor merhum ozanımız Neşet Ertaş, 'Garibim gönül sarar/Gönül bileni sorar/Bu gönül yarasını/ Gönlü bilen sarar.' Biz, hatır bildiğimiz gibi gönül de biliriz. Bunun için de Kırşehir'in gönül yarasını sarmaya talibiz, sorunlarına çare olmaya hazırız. Bu nedenle yemin ettik iktidara yürüyoruz. Feyzimizi Ahi Evran'dan alarak yürüyoruz. Heyecanımızı Baba İlyas'tan alarak yürüyoruz. Yönümüzü Hakk'a dönerek, yüzümüzü iman ve ihlaslı vicdanlara çevirerek yürüyoruz.Türkiye'yi uçurumun kenarına getiren AKP 'ye karşı yürümek vaktidir. Hırsıza karşı yürümenin zamanıdır. Rüşvetçilere, kalpazanlara, kaçakçılara, bölücülere, kul hakkını midesine indiren haramzadelere karşı yürümekten başka seçeneği kalmamıştır. Yürümezsek akıbet korkunçtur. Yürümezsek gelecek karanlıktır. Yürümezsek Türkiye'nin ufku kapanacaktır."


"GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ"

Seçimde Kırşehirlilerin desteğini isteyen Bahçeli, "Türk milleti Milliyetçi Hareket'le yürüyeceğinin işaret ve sözünü verdikçe birileri şok geçirmekte, bunalıma girmektedir. Fakat ne yapsalar boş, hangi tuzak ve tezgahı kursalar işe yaramayacaktır. Zira Milliyetçi Hareket Partisi, gümbür gümbür iktidara yürümektedir. Korkuları budur. Hırçınlıkları, hayasızlıkları ve hezeyanları bundandır" dedi.
Devlet Bahçeli, mitinglerde kendisine yönelik sözlerinden dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirirken, "Başbakan iyice çirkefleşmiş, çamura yatmıştır. AKP'deki inişin farkındadır. AKP'deki yıpranma ve yozlaşmanın bilincindedir. AKP'nin kayıp gittiğini, iktidardan paldır küldür düştüğünün göstergesidir" diye konuştu.


"DEFOLU BAŞBAKAN"

Bahçeli, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken Başbakan Ahmet Davutoğlu için de 'Defolu Başbakan' ifadesini kullandı. Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:''Erdoğan önce evlatlarına aldığı gemicikleri bir anlatsın da dinleyelim.
17-25 Aralık'ta deşifre edilen rüşvet ve yolsuzluk iddialarını aydınlığa kavuştursun da bilelim. Dahası, Kırşehirliden alınan vergilerle Ankara'ya 1 milyar 370 milyon liraya dikilen bin yüz elli odalı kaçak ve karanlık saraydan bahsetsin de öğrenelim.
Biliniz ki, sizler çalıştınız, kazancınız havuzcuların kasasına gitti. Sizler emek verdiniz, geliriniz ayakkabı kutularından çıktı, yatak odalarında bulundu. Sizler yıllar içinde yoksullaştınız, yandaşlar köşeyi döndü. Dışlanan sizler, çile çeken sizler, sefalete katlanan sizler; şu işe bakınız ki zenginleşen, küpünü dolduran, sefahat yaşayan onlardır. Onlar ki, haram yiyen asalaklardır. Onlar ki, Kırşehir'i sömüren günahkârlardır. Onlar ki, kanınızı emen kenelerdir. Allah için söyleyiniz; Bu adaletsizliği sineye çekiyor musunuz? Bu ahlaksızlığa tamam diyor musunuz? Bu vebale ortak oluyor musunuz?" Millete sövdüler, ihaleleri kaptılar. Devleti suçladılar, rahata kavuştular. Tarihe hakaret ettiler, servetlerine servet kattılar. Oslo'dan İmralı'ya kadar PKK'ya ne istediyse verdiler, bölücülükte ustalaştılar.
Bunlarda ne utanma vardır, ne de Allah korkusu kalmıştır. Bunlarda ne merhamet vardır, ne de vicdan ve insanlık kalmıştır. İşte Erdoğan, işte Davutoğlu her şeyin canlı şahididir.

BAŞBAKAN'IN BONSERVİSİ HDP VE PKK'NIN ELİNDE

Aziz vatandaşlarım, Defolu Başbakan dün Trabzon'da diyor ki; 'HDP bir pas attı, MHP'de göğsünde topu indirdi. Davutoğlu futbola fazla merak salmıştır. Attığı uyduruk ve mizansen 3 golden de anladığımız budur. Fakat Başbakan'ın bonservisi çoktandır HDP ve PKK'nın elindedir. Davutoğlu ne kadar saklasa da faydasızdır; çünkü PKK'ya ruhen ve fikren uzun zaman önce transfer olmuştur.
Davutoğlu, 17-25 Erdoğan'ın yolsuzluk liginde parlamış, PKK'nın kanlı elinde sivrilmiştir. Ve bölücülüğün yıldız oyuncusu olmak için ter dökmekte, küresel menajerlerini devreye koymaktadır.''

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kırşehir'in ardından gittiği Kayseri'deki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. Bahçeli konuşmasına, "Büyük lider Başbuğumuzun ata toprağında bulunmaktan büyük şeref duyuyor ve hepinizi saygıyla selamlıyorum" diye başladı. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mutlaka duydunuz 17-25 Erdoğan'a anasını, babasını feda eden bir medya patronu, Kayseri'ye hakaret etti. 'Karadenizliler bir şeye kafayı koydu mu sonuna kadar giderler, Kayserililer, para yoksa gitmezler' dedi. Biz iğrenç sözleri reddediyor, muhatabına iade ediyoruz. Kayserili şereflidir, namusludur. AKP'ye oy veren vatandaşlarım, artık gerçekleri görünüz. Sayın hemşehriniz 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yapılanları da unutmayınız. Sayın Gül, kanunlara uygun hareket etmiştir. Elbette kendisini eleştirdik, fakat sayın Gül Cumhurbaşkanlığı makamının ağırlığı taşımıştır. Bir Erdoğan'a bakınız, bir de Gül'e bakınız. Eminim ki sizler vicdan sahibi Kayserili kardeşlerim, elbette vicdanlarında bunun muhasebesini yapacaktır. 'Kardeşim' dediği kişiye, dirsek çeviren, çalım atan Erdoğan'ın vefası mezara kadar değil, menfaati bitene kadardır. Kayseri sorunlara teslimdir. Kayseri'yi kötüleyen havuzcular, köşeyi dönmüştür. Buna rağmen Erdoğan sizlerden oy bekliyor. Kazanan Erdoğan, kaybeden sizlersiniz. Haberiniz olsun, Ankara'da hırsız vardır. Rüşveti hoş gören, yolsuzluğa kılıf bulan fetvalar veren onlardandır. Bunlar ve elbise kılıflarında, çikolata kutularında rüşvet alan onlardır."MHP Lideri Bahçeli, "Maliyeti 410 milyon lira olan uçakla dünya turu atan onlar, aç olan, muhtaç olan sizlersiniz. Yiyen, dolaşan, servetine servet ekleyen başkalarıdır. Hızlı tren Kayseri'nin hakkıdır. Ancak Yozgat-Yerköy hattı, Kayseri için sadece seçim rüşvetidir" dedi.

 


DAVUTOĞLU MEVSİMLİK BAŞBAKAN


Ak Parti iktidarında ekonominin sürekli kötüye gittiğini anlatan Devlet Bahçeli, "Sizler sosyal ve ekonomik hezimeti normal görüyor musunuz? Erdoğan'a bakarsanız, mesele başkanlık sistemidir. Erdoğan'a göre başkanlık sistem gelirse, bütün meseleler çözülecektir" diye konuştu. Bahçeli şunları söyledi:"Başbakanlık koltuğundan madem kalkacaktın, neden meydan meydan dolaşıp milletin umuduyla oynuyorsun? Neden MHP'ye hakaret ediyorsun? Davutoğlu şunu bil ki, hem kendini yaktın, hem de sana inananları yarı yolda bıraktın. Hak etmediğin koltukta zaten oturmuyordun. Sen mevsimlik başbakansın, sen taşeron başbakansın. Sen tembihlenmiş süklüm püklüm bir başbakansın. Sen selin getirdiği bir başbakansın. Yakında gideceksin. Yerinde yeller bile esmeyecek. Bu zulüm düzenine nereye kadar ses çıkarılamayacaktır. Bu kabus gece, bu fukaralık depremi, nereye kadar hazmedilecektir? Haram sultası devam etsin deniliyorsa, buyurun adres AKP'dir. Türk milleti kardeş kavgası etsin isteniyorsa, başkanlık sistemi bulunmaz kumaştır. AKP'nin ikizdaşı, karındaşı PKK, Türkiye'yi harabeye çevirsin isteniyorsa, AKP doğru yerdir. Buradan başbakan ve yandaşlarına sesleniyorum. Artık sonunuz geldi. Korkunuz bundandır."


VAATLERİNİ ANLATTI


Bahçeli konuşmasında daha sonra seçim vaatlerini sıraladı. Bahçeli şöyle devam etti:"Hedeflediğimiz toplumsal onarım döneminin ilk etabında emeklilerimize; Mart ayında 1400 ve Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği vereceğiz. Ve bunda kararlıyız. Ayrıca emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnaflarımızın emekli aylıklarından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz, emekli aylığı hesabındaki refah payını yükselteceğiz. Kamu çalışanlarımızın çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylığına yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini çözeceğiz. Çiftçilerimiz feryat etmektedir. Tarımda sorun büyüktür. Girdi maliyetleri dayanılmaz seviyelerdedir. Bu nedenle Hızır gibi yetişerek; mazotta, gübrede, ilaçta, tohumda, yemde, fidede, ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracağız, çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Canlı hayvan kaçakçılığını önlemek, et ve sütte garanti fiyat uygulamak için tedbir alacağız. Asgari ücretle geçinen kardeşlerimin ne denli yoksul ve vahim durumda olduğunu yakından takip ediyorum. Buna son vermek zorundayız. Erdoğan karşı çıksa da, Davutoğlu itiraz etse de, Maliye Bakanı bütçe dengelerini hatırlatsa da, Suriyeli sığınmacılara 5 milyar dolar civarında harcama yapanlara asgari ücretlilerimizi ezdirmeyeceğiz ve asgari ücreti net 1400 liraya çıkaracağız. Hayırlı olsun. Şimdiye kadar hangi ad altında sosyal yardımlardan faydalanan varsa, hepsi bu yardımlarını analarının ak sütü gibi helal olarak almaya devam edecekler. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. İş sağlanana kadar 700 lira aile desteği sunacağız. Atanamayan öğretmen bırakmayacağız. Kamudaki taşeron işçilere kadro vereceğiz. Şüphesiz bölücülüğün başı olan terörün kökünü kazıyacağız."

Oktay ENSARİ-Zafer BARIŞ-Doğan BİLMEZ/KAYSERİ-DHA