Bahçeli: Hukuksuzluğun 'one minute' çetesi

Bahçeli: Hukuksuzluğun 'one minute' çetesi
Bahçeli: Hukuksuzluğun 'one minute' çetesi
MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın 'Seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz' sözlerine tepki gösterdi: Milletvekilleri dört duvar arasında kalmışken bu söze nasıl cüret edersin?

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , partisinin grup toplantısında, hükümetin MİT krizindeki tutumunu eleştirdi. "MİT, KCK, PKK , AKP arasındaki ilişkinin kanıtlarının bulunması ve savcıya ulaşması gerçekleri ortaya koymuştur" diyen Bahçeli konuşması özetle şöyle:

HUKUKSUZLUĞUN 'ONE MİNUTE' ÇETESİ

"AKP devlet yönetimindeki başıbozukluğun adresidir. Sürtüşmenin yıldızdır. Bozgunculuğun elebaşıdır. Hırsızlığın uzun parkur atletidir. Hukuksuzluğun “One minute” kurnazlığıdır. MİT mensuplarının korunması amacıyla acele bir düzenlemeye gidilmiştir. AKP’deki hakkaniyet sloganlarının sadece kuru gürültü olduğu ortaya çıkmıştır. Deyim yerindeyse yavuz hırsız ev sahibini bastırmıştır. Bu yasal adım anti demokratiktir.

SORUŞTURMA SÜRECİNE MÜDAHALE EDİLDİ

Büyük resim tutkunu Başbakan değişikliği anında onaylamıştır. AKP Hükümeti maç oynanırken kural değiştirmiştir. AKP süren soruşturma sürecine müdahale etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın tutumu son derece sorunlu olmuştur. Bu son gelişmelerle AKP haddini aşmıştır.

KANITLAR SAVCIDA


MİT, KCK, PKK, AKP arasındaki ilişkinin kanıtlarının bulunması ve savcıya ulaşması gerçekleri ortaya koymuştur. MİT mensupları hakkında yakalama kararı hemen kaldırılmıştır üzeri örtülmeye çalışılmıştır. İktidar adalet duygusunun üstüne tüy dikmiştir. Kendine göre yasa çıkarmış, günü kurtarmaya çalışmıştır. Madem MİT Kanunu’nda değişiklik yapılmıştır o halde savcılık talebine olumlu cevap verilmelidir.


‘TUTUKLU VEKİLLER VARKEN NASIL SEÇİLMİŞ DERSİN?’

Sayın Başbakan "Hiçbir zaman seçilmişleri atanmışlara kul etmeyiz” sözlerini söyledi. Bu sözler boş bir çığlıktır. Sayın Başbakan milletin yetkisini almış milletvekilleri dört duvar arasında kalmışken siz bu sözleri ağzınıza almaya nasıl cüret edersiniz? Sizin gözünüzde Engin Alan seçilmiş değil midir? Bu nasıl bir çelişkidir. Vekillerin uydurma darbe iddialarıyla köşeye sıkıştırılmalarına siz hukuk mu diyorsunuz? Doğruyu yanlıştan ayırma yetisini mi kaybettiniz?"