Bahçeli: İdam için hodri meydan

Bahçeli: İdam için hodri meydan
Bahçeli: İdam için hodri meydan
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında idam üzerinden Başbakan'a yüklendi: "Bizi 11 yıl geriden takip ediyorsun, hodri meydan getir idamı Meclis'e" dedi.

Radikal.com.tr – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada idam tartışmalarına değinerek, “Hodri meydan” dedi. 57. hükümet döneminde idamın kaldırılmasının koalisyon ortakları ile aralarını açtığını belirten Bahçeli, “Türkiye’de idam cezasının kaldırılması için AB operasyonu yürütülüyordu. 57. hükümetteki ortaklarımız da bu kampanyayı desteklemiştir. Ve 9 Ağustos 2002’de idam cezası kaldırılmıştır” dedi.
O dönem AKP Genel Başkanı olan Tayyip Erdoğan ’ın da idamın kaldırılmasını sevinçle karşıladığının belirten Bahçeli, AKP hükümetlerinin 15 Ocak 2003 ve 7 Mayıs 2004’teki düzenlemeleriyle “terörist başının idamının tamamen ortadan kaldırılmasını sağladığını” belirtti.


“GETİRİN MECLİS’E”

'İmralı Cezaevi zaten görüşme odasına dönmüştür. Burası Türk milletinin ihanet kampanyası üretim yerine dönmüştür. AKP bir yanda açlık grevlerini bitirmek için çalışırken diğer yandan ölüm orucu tutanları blöf yapmakla itham etmektedir" diyen  Bahçeli şunları söyledi, “Başbakan’ın şimdi geri getirilmesini konuşması yüzsüzlüktür. Norveç’te 70 kişinin ölümünü söyleyen başbakan yıllardır Türkiye’de ölen 30 bin kişiyi unutmuştur. Hükümetin altına imza attığı 6 no’lu protokol halen yürürlükteyken hangi idamdan söz etmektedir? Başbakan bugün 11 yıl geriden MHP’yi takip etmektedir. Biz de diyoruz ki, getirin idamı Meclis’e, destek vereceğiz. Diyoruz ki hodri meydan!”