Bahçeli 'Irkçı' olmadığını fotoğrafla kanıtladı!

Bahçeli 'Irkçı' olmadığını fotoğrafla kanıtladı!
Bahçeli 'Irkçı' olmadığını fotoğrafla kanıtladı!
Bahçeli, kitap fuarının çıkışında Somalili bir gencin yanına gelerek fotoğraf çektirmek istediğini belirtip "Ben de fotoğrafı çektirdim. Altına da 'Bu fotoğraf MHP'ye ırkçı diyenlere cevaptır' diye yazılmasını istedim. Gerçekten o fotoğraf ırkçı olmadığımızın fotoğrafıdır" dedi.

Habertürk’ten Düzgün Karakaş’ın haberine göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , bütçe görüşmelerine verilen arada Meclis kulisinde bir grup gazeteciyle sohbet ederek son siyasi gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Hafta sonunda Ankara’da düzenlenen kitap fuarını ziyaret ettiğini anlatan Bahçeli, “Bekir Büyükarkın’ın bütün roman serisini aldım. Nevzat Kösoğlu’nun da kitaplarından aldım” bilgisini verdi. Bahçeli, kitap fuarının çıkışında Somalili bir gencin yanına gelerek fotoğraf çektirmek istediğini belirtip “Ben de fotoğrafı çektirdim. Altına da ‘Bu fotoğraf MHP’ye ırkçı diyenlere cevaptır’ diye yazılmasını istedim. Gerçekten o fotoğraf ırkçı olmadığımızın fotoğrafıdır” dedi.

‘KİTAPTAN ÇIKARIRDI’
MHP’nin efsanevi lideri Alparslan Türkeş’in “9 Işık” kitabında başkanlık sistemine ilişkin ifadelere yer verdiğinin anımsatılması üzerine Bahçeli, şunları söyledi: “Polemik olsun diye söylemiyorum. Rahmetli Başbuğumuz Türkeş bugün yaşamış olsaydı, 9 Işık görüşünü kapsayan kitabını yeni bir baskı olarak hazırlamaya gayret gösterseydi, Başbakan’ın başkanlık sistemi konusunda bu kadar hırsı, inatkâr tavrını görmüş olsaydı, kitaptan o bahsi, o faslı çıkarırdı.” Yıllardır savundukları 2023 vizyonuna AK Parti ’nin son dönemde talip olması üzerine hemen harekete geçtiğini dile getiren Bahçeli, “Sizin haberiniz yok. Son aldığımkülüstür arabanın plakasını 06 DB 2023 diye tescil ettirdim” ifadesini kullandı.