Bahçeli: MHP hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecek

Bahçeli: MHP hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecek
Bahçeli: MHP hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecek
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de bıçaklanarak öldürülen Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ile ilgili olarak, "PKK'lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi hepimizin yüreğini alev alev yakmıştır." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP ) Genel Başkanı Devlet Bahçeli , İzmir'de bıçaklanarak öldürülen Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ile ilgili olarak, “PKK'lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi hepimizin yüreğini alev alev yakmıştır.” dedi. Bahçeli şöyle devam etti: “Milliyetçi Hareket Partisi şehidinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecektir.” 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ege Üniversitesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun öldürülmesiyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamasına “Milliyetçi-Ülkücü Hareket yeni ve tarifsiz bir acıyla karşı karşıyadır.” diyerek başlayan Bahçeli, “Üniversite kampüslerine yuvalanmış eli kanlı teröristler gencecik bir evladımızı, kalbi vatan aşkıyla çarpan bir Ülküdaşımızı, henüz hayatının baharında bir millet sevdalısı fidanımızı katletmiştir. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun PKK'lı caniler tarafından bıçaklanarak hunharca şehit edilmesi hepimizin yüreğini alev alev yakmıştır. Öfkemiz dağ gibi, durum çok ciddi, tehdit çok büyük, kederimiz tahammül edilemeyecek boyuttadır.” şeklinde ifade etti. 

İzmir'de gerginlik sürüyor: Beş bıçak bulundu, yedi kişi gözaltında

Üniversitede ölüm Oktay Vural'ı ağlattı

Demirtaş: Hükümet, Ege Üniversitesi'ndeki olayın hesabını vermek zorunda


"TÜRKİYE SÖZÜN BİTTİĞİ NOKTAYA DOĞRU SAVRULMAKTA"
Türkiye'nin sözün bittiği noktaya doğru günden güne savrulmakta olduğunu ifade eden Bahçeli, “Yönetilemez, öngörülemez bir hale hızla sürüklenmektedir. İç kavga ve karışıklık ortamı planlayan çevrelerin oyun ve tezgâhları toplumsal huzur ve asayişe kast etmekte, bunun yanında birlikte yaşama iradesini kırmaktadır.

AKP 'nin; Ankara'da, İmralı'da ve Kandil'de pazarlık yaptığı, jest ve tavizlerle elini güçlendirdiği hainler saldırı ve tahrik kampanyalarına devamlı yenilerini eklemektedir. Çözüm diyerek PKK'nın silahını temizleyen, namlusuna hedef belirleyen Hükümet ve çürümüş devlet görevlileri İzmir'deki kanlı cinayetin esas azmettiricisi, gerçek sorumlusudur.”

'CİNAYET AKP-PKK ORTAK YAPIMI OLARAK HAFIZALARA KAZINMIŞTIR'
“Fırat'ımızı hayattan koparan İzmir'deki kanlı cinayet AKP-PKK ortak yapımı olarak milli hafızalara kazınmıştır.” diye kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ege Üniversitesi'nde süren bölücü tehdide rağmen emniyet tedbirlerini almayan, Ülküdaşımızın ağır yaralanmasından sonra ambulansın zamanında gelmesini sağlamayan veya sağlayamayan kim varsa akan kanda payı vardır. Sorumlular mutlaka mahşeri vicdan ve adalet önünde hesap vereceklerdir. Milliyetçi Hareket Partisi şehidinin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacak, duygusal taşkınlık, kontrolsüz nefret ve anlık tepkilerle hıyanetten nemalananların ekmeğine yağ sürmeyecektir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket vakarından, sabrından, asaletinden elbette taviz vermeyecek, projelendirilen oyunlara kapılmayacak, kanlı döngünün içine düşmeyecektir. Kaybımız ne kadar ağır, hüznümüz ne kadar fazla, feryadımız ne kadar haklı olsa da sağduyu ve soğukkanlılığımızı muhafaza etmede kararlıyız.”

HİÇ KİMSE ÜLKÜCÜ HAREKETİN CESARETİNİ SINAMAYA KALKIŞMAMALI
Hiç kimsenin, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in cesaretini sınamaya, metanetini test etmeye, dayanıklılığını ölçmeye kalkışmamasını isteyen Bahçeli, “Yarım asırdır şehit veren, onurlu mücadelesiyle ilke ve ülkülerinden ayrılmayan kutlu davamızı provokasyonlara, kapalı devre sürdürülen operasyonlara, devlet içine konuşlanmış çetelerin senaryolarına hiçbir güç alet edemeyecektir.

Sokağın dilinde buluşan, sokak ruhuyla nifak saçan AKP-PKK'ya karşı, milletin hizmetinden sapmayarak, sandığın ve demokrasinin yolundan ayrılmayarak kararlı yürüyüşümüzü devam ettireceğiz.

Milliyetçi-Ülkücü Hareket ölüm, kumpas, şantaj, komplo ve saldırıya teslim olmayacak; hak bildiği, doğru gördüğü, inanıp vicdanında simgeleştirdiği ülkülerinden milim de olsa dönmeyecek, ödün vermeyecektir. AKP-PKK terörü aklını başına almalı, ateşle daha fazla oynamamalı, önümüze derin çukurlar kazmaktan acilen vazgeçmelidir. Şayet sözün bittiği noktaya tam olarak gelinirse, olacak ve doğacak olaylardan Milliyetçi-Ülkücü Hareket mesul tutulamayacaktır. Kahrımız ve celalimiz devasadır, konu vatan ve millet esenliği olunca gözümüzü daldan budaktan esirgemeyeceğimizi herkes bilmektedir.

Bu düşüncelerle aziz dava arkadaşlarımı sakinliğe davet ediyor, AKP-PKK tuzağına titizlikle, uyanıklıkla ve sabırla dikkat etmelerini bekliyorum. Türkiye'yi istikrarsızlığa itecek, kavga ve kaosa düşürecek her niyet ve teşebbüse mesafeli tavrımız devam edecek, ihanet ve cinayetlerin faturası 7 Haziran'da şer ortaklarına çıkarılacaktır.” diye görüş bildirdi.
Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Cenab-ı Allah'tan rahmet dileyen Bahçeli, ailesine, sevenlerine, Milliyetçi-Ülkücü Hareket'e sabır niyaz etti. (CİHAN)