Bahçeli: Ya Anayasa'ya uy ya da istifa et

Bahçeli: Ya Anayasa'ya uy ya da istifa et
Bahçeli: Ya Anayasa'ya uy ya da istifa et
MHP lideri Devlet Bahçeli, seçim sonuçlarını değerlendirdiği konuşmasında eleştiri oklarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yöneltti.

RADİKAL - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Erdoğan görevine devam edecekse ya anayasal sınırlarda kalmalı ya da istifayı düşünmelidir" dedi.

Bahçeli'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdiği konuşmasında özetle şöyle konuştu:

"Haksızlık, usulsüzlük, eşitsizlik hiçbir dönemde olmadığı kadar olmuştur. Yalan, riya iftira hiç bu kadar hakimiyet kurmamıştır. Demokrasinin ruhu gasp edilmiştir. Hepsinden önemlisi Recep Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olduğunu unuturcasına meydanlara çıkmıştır. Türkiye, tarafsızlığını ihlal eden cumhurbaşkanı profili ile ilk kez karşılaşmıştır. Erdoğan'ın başkanlık propagandası milletimizden ilgi görmemiştir. AK Parti'deki ciddi erimenin en büyük sebebi yasa ve anayasa tanımaz seviyesiz uslübu olmuştur. Erdoğan acı bir kayıp almıştır. Açılış kisvesi altında mitingler düzenleyip AK Parti'ye oy isteyen Erdoğan kaybetmiş ve miladını doldurmuştur. Erdoğan görevine devam edecekse ya anayasal sınırlarda kalmalı ya da istifayı düşünmelidir"