Bahçeli'den AKP'ye: Romen Diyojen'in torunları!

Bahçeli'den AKP'ye: Romen Diyojen'in torunları!
Bahçeli'den AKP'ye: Romen Diyojen'in torunları!
Devlet Bahçeli, AKP Kongresi'ni eleştirerek, "Alpaslan'ın torunları kaç taneydi bilemeyiz ama Romen Diyojen'in torunları fazlasıyla vardı" dedi.

ANKARA – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İktidar partisi; çıraklık, kalfalık ve sözde ustalık dönemi kandırmacaları altında Türkiye'yi önce duraklamaya, ardından gerilemeye ve sonra da çöküş istikametine sokmuştur” dedi.
Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,TBMM'nin yeni yasama yılının, çok ağır iç ve dış gelişmeler altında başladığını belirterek, Türkiye'nin MHP'ye diğer yıllarla kıyaslanmayacak ölçüde ihtiyacı olduğunu ifade etti.
Vatandaşların MHP'den büyük beklentilerinin olduğunu anlatan Bahçeli, buna karşılık vaktin dar, imkanların sınırlı ve yolların kısıtlı olduğunu belirtti.
Bahçeli, şöyle devam etti:
“Üstelik meşakkatin her türlüsü, tehlikenin her şekli ve fitnenin her yüzü alanını ve etkisini gittikçe yaygınlaştırmaktadır. Doğruya sırtını dönen, meşruiyete yüzünü çeviren, adalete savaş açan namertler güç kazanmaktadır. İhanetle sarmaş dolaş, edep ve haya yoksunluğuyla kardeş olan bedbahtlar durmadan mesafe almaktadır. Türk milletinin birliği, bin yıllık beraberliği ve dünden intikal eden milli değerleri darbe üstüne darbe yemektedir.
Türkiye'nin bugünkü ortamında; sistem sancılı, kurumlar sorunlu, toplum sıkıntılıdır. Devlet bunalımlı, millet endişeli, insanımız mutsuzdur. Ekonomi durgun, zamlar şişkin, siyaset yorgun, sosyal hayat yaralıdır ve sınavlar şaibeli, eğitim çalkantılı, hayaller karanlıktır.
İktidar partisi; çıraklık, kalfalık ve sözde ustalık dönemi kandırmacaları altında Türkiye'yi önce duraklamaya, ardından gerilemeye ve sonra da çöküş istikametine sokmuştur.”
MHP Lideri Bahçeli, TBMM'nin önündeki ilk imtihanın; 17 Ekim 2012 tarihinden itibaren süresi bir yıl uzatılan; Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, Irak'ın kuzeyinden Türkiye'ye yönelik terör tehdidinin ve saldırılarının bertaraf edilmesi amacıyla, sınır ötesi harekat ve müdahalede bulunmasını düzenleyen tezkere kararı olduğunu bildirdi.


ENGİN ALAN’IN DURUMU
Konuşmasında MHP Milletvekilli Engin Alan'ın TBMM'de bu dönem de yer alamadığını hatırlatan Bahçeli, “Sayın Alan, maalesef sözde darbe iddiaları kapsamında esarete mahkum edilmiş ve özgürlüğü elinden alınmıştır” dedi.
Bahçeli, şöyle konuştu, “PKK militanları dağda, yandaşları şehirde, siyasi uzantıları Meclis'tedir; gelin görün ki 'TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası'na ve 'TSK Başarı Madalyası'na sahip Sayın Alan içeridedir. Bu zulmün, bu zindanın ve bu ayrılığın en kısa sürede son bulmasını diliyor, 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nce verilen kararın temyiz aşamasında düzeltilmesini adalet ve millet adına beklediğimizi ifade etmek istiyorum.
TBMM'nin açılış konuşmasında Sayın Cumhurbaşkanı’nın bu yönde tutum takınmasını, seçildikleri halde bu kutlu çatı altında bulunamayan milletvekillerine sıcak yaklaşmasını yerinde ve makul bir tavır olarak gördüğümüzü söylemeliyim.”


AKP KONGRESİ
Konuşmasında AKP'nin pazar günü yapılan 4. Olağan Kongresi'ne değinen Bahçeli, “Kongre öncesinde pompalanan beklentiler ve yükseltilen heyecan dalgasının Arena Kapalı Spor Salonu'nda suya düştüğünü, vizyon ve hedef kısırlığının her yönüyle kendisini gösterdiğini” ileri sürdü.
Bahçeli, “Başbakan Erdoğan 'Bu bir veda değil, bir es' diyerek son üç yıllık görevine tekrar seçildiği kongrede 2,5 saate yaklaşan bir konuşma yapmıştır. Bu kadar uzun konuşup da aslında bir şey söylemeyen ikinci bir siyasetçiye herhalde tesadüf etmek imkansızdır. Başbakan Erdoğan kongre konuşmasında yeni hiçbir şey söylememiştir.
'Büyük millet, büyük güç, hedef 2023' sloganının boş, anlamsız ve dayanaksız olduğu açıkça görülmüştür. Başbakan Erdoğan'ın amacı içinde Türk olmayan milleti ve bunu sağlayacak koltuk hırsını, 2023'e taşımak noktasında düğümlenmiştir.
AKP kongresi, Cumhurbaşkanlığı adaylığı için bir ön hazırlık, mümkünse başkanlık sistemi için atlama tahtası olarak planlanmıştır. Başbakan'ın hesabı kendisine yöneliktir ve hedefi de makamlar arasında ki geçişi kolaylaştırmaktır.
İşin kritik tarafı ise AKP’yi birlikte kurduğu Sayın Cumhurbaşkanı'ndan hiç bahsetmemesi ve adını dahi anmamasıdır. Demek ki Başbakan Erdoğan her şeyin merkezine bizatihi kendisini koymuş, tüm suların yönünü kendisine akıtmak için seferber olmuştur.”
Bahçeli ayrıca kongrenin konuklarının her şeyin önüne geçtiğini ve AKP zaman kaybı olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, “Başbakan Erdoğan terörle mücadele konusunda umut veren hiçbir şey dememiştir. Kongre milli duruşa sahip olanları saf dışı bırakmıştır. Barzani, Kürdistan haritalarının çarşaf çarşaf yayınlandığı bir dönemde davet edilip el üstünde tutulmuş Başbakan tarafından hasretle kucaklanmıştır. Herhalde İmralı teröristi de salonda olsaydı omuzlara alınıp bir süre sonra da uygun bir yerden milletvekili yapılacaktı” dedi.
Başbakan Erdoğan Sultan Alpaslan’ı 8 kez anmasına da değinen Bahçeli, “AKP Kongresi’nde kimin gerçekten Alpaslan’ın torunu olduğunu bilemeyiz ama Malazgirt Ovası’nda haddini bildirdiği Romen Diyojen’in torunları fazlasıyla vardı” dedi. (Radikal.com.tr ve ajanslar)