Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a sert sözler

Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a sert sözler
Bahçeli'den Başbakan Erdoğan'a sert sözler
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dilde çözülme ve ayrışma sürecinin başlatıldığını bunun da millet varlığına kadar sirayet edeceğini ileri sürerek, "Bunun peşi sıra etnik kimliklerin otonomi ve temsiliyet talepleriyle birleşip bin yıllık kardeşliği çürüteceği vahim bir süreç önümüzde durmaktadır" iddiasında bulundu.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, dün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın partisinin Sakarya İl Kongresi'nde milliyetçi-ülkücü harekete yönelik eleştiride bulunduğunu hatırlatarak, “ Başbakan Erdoğan 'ın kronik MHP düşmanlığı ve ülkücü karşıtlığı tedavisi mümkün olmayacak aşamaya kadar ulaştı” görüşünü ileri sürdü. “Dilde başlatılan çözülme ve ayrışma sürecinin, millet varlığına kadar sirayet edeceği, bunun peşi sıra etnik kimliklerin otonomi ve temsiliyet talepleriyle birleşip bin yıllık kardeşliği çürüteceği vahim bir süreç önümüzde durmaktadır” ifadelerini kullanan Bahçeli, Erdoğan'ın tarihin işine gelen taraflarını alarak girişimlerine kılıf aradığını iddia etti.
Başbakan Erdoğan'ın milliyetçi-ülkücü hareket mensuplarını Fatiha suresini bilmemekle suçladığını savunan Bahçeli, Erdoğan'ın bu sözlerini düzeltmesini ve ülkücü camiadan özür dilemesini istedi. (AA)