Bahçeli'den Başbakan'a İmralı tepkisi

Bahçeli'den Başbakan'a İmralı tepkisi
Bahçeli'den Başbakan'a İmralı tepkisi
MHP Genel Başkanı Bahçeli, Başbakan'ın "Gerekirse İmralı'yla yeniden görüşülebilir" sözlerini eleştirdi: Nefret ve öfkeyle anılacaktır.

ANKARA - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın, "Gerekirse İmralı’yla yeniden görüşülebilir" sözlerini eleştirirken, " AKP zihniyetinin, İmralı’dan hala medet umması affedilmez bir hezeyandır" diye konuştu.
Bahçeli, 5 Kasım 2009 tarihinde yapılan 9’uncu Olağan Büyük Kurultay’da görev üstlenen Merkez Yönetim Kurulu üyeleriyle son kez toplantı yaparken, 10. Olağan Büyük Kurultayı’nın 4 Kasım 2012 günü yapılması resmi olarak kararlaştırıldı. MHP lideri, son günlerde basına yansıyan "Terörle mücadelede yöntem değişikliği" haberlerini hatırlatarak, şöyle dedi; "Görüldüğü kadarıyla; "güvenlikçiler-müzakereciler arasında yaşanan düello iktidarı tümüyle sarıp hareketsiz bırakırken, PKK terör örgütü bulduğu her fırsatı kana ve şehide tahvil etmektedir. Bir yanda mütareke ve müzakere çağrıları süfli ağızlarca gündeme taşınıp PKK’ya umut aşılanırken, diğer yanda vatan evlatları hayatlarını kaybetmektedir."
Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın "Gerekirse İmralı’yla yeniden görüşülebilir" sözlerini eleştirirken de şunları söyledi, "İstanbul Milletvekilimiz Engin Alan başta olmak üzere, terörle mücadele eden kahramanları dört duvar arasına hapseden ve hukukun başına çuval geçiren AKP zihniyetinin, İmralı’dan hala medet umması affedilmez bir hezeyandır. Silivri hapishanesinde mücadeleyi mahkum, İmralı’da müzakereyi meşrulaştıran bu seviyesizlik dünya durdukça nefret ve öfkeyle anılacaktır."
İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kısa kararın gerekçesinin bir an önce açıklaması gerektiğini belirten Bahçeli, temyiz aşamasında Yargıtay’ın, "Tahammül edilemez noktaya ulaşan haksızlığı" mutlaka düzeltmesi gerektiğini savundu.


SARIGÜL VE BARZANİ ELEŞTİRİSİ
Şişli Belediye Başkanı Sarıgül’ün ’Türkiye Birleşik Devletleri’ tezinin medyada yer aldığını hatırlatarak bunu eleştiren Bahçeli, böyle bir büyümenin yok olmaya sebep olacağını savundu. Bahçeli şunları söyledi; "Şişli Belediye Başkanının ’Türkiye Birleşik Devletleri’ adıyla gündeme taşıdığı büyürken yok olmayı sağlayacak tehlikeli önerisi ve ek olarak yıkımda rol kapmak maksadıyla malum mihraklara şirinliğe kalkışması bunlar arasında yer almıştır. Üstelik AKP, bu hafta sonunda yapılacak büyük kongresinde terörün azmettiricisi ve besleyicisi peşmergeyi, Türk milletine nankörlük yaparcasına ağırlamayı planlamaktadır. Irak’ın kuzeyinde katilleri barındıran, palazlandıran ve üzerimize kışkırtan Barzani Başbakan Erdoğan’la kucaklaşacak ve alkışlanacaktır." (dha)