Bahçeli'den Erdoğan'a ret

Bahçeli'den Erdoğan'a ret
Bahçeli'den Erdoğan'a ret
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, hükümeti kurma görevini vermeden önce 4 parti lideriyle ayrı ayrı görüşeceğine yönelik açıklamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den yanıt geldi. Bahçeli, "Liderlerle tek tek görüşmek Cumhurbaşkanı'nın işi değildir. Biz böyle bir daveti uygun bulmayız. Sadece Cumhurbaşkanının görev vereceği isimle görüşürüm" dedi.

RADİKAL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın, hükümeti kurma görevini vermeden önce 4 parti lideriyle ayrı ayrı görüşeceğine yönelik açıklamasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’den yanıt geldi.

Bahçeli, CNNTÜRK’e yaptığı özel açıklamada, “Herhangi bir milletvekili görevlendirme yetkisi tabiki Cumhurbaşkanı'ndadır. Ama sonraki görüşme yetkisi görevlendirdiği kişinindir. Liderlerle tek tek görüşmek Cumhurbaşkanı'nın işi değildir. Biz böyle bir daveti uygun bulmayız. Sadece Cumhurbaşkanının görev vereceği isimle görüşürüm" dedi.

ERDOĞAN BAKÜ DÖNÜŞÜ AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakü'den dönerken "Parti liderleriyle yakın zamanda görüşmeyi düşünüyor musunuz" sorusuna şu yanıtı vermişti:

"Görevlendirmeyi yapmadan önce liderlerle görüşmek gibi bir planım var. Her birini ayrı ayrı davet edip sürece ilişkin görüşlerini almak istiyorum. Programıma bakacağım. Bu görüşmelere yemin töreninden önce de başlayabilirim. Dolayısıyla kendilerini önümüzdeki hafta davet edebilirim."

MHP'den HDP dışında koalisyona yeşil ışık

CHP'nin MHP'yi ikna kozu başbakanlık

Numan Kurtulmuş'tan flaş koalisyon çıkışı


  http://www.radikal.com.tr/137901513790151

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  en başından hayır diyebilmek. - only truth

  Helal olsun sana Bahçeli. Kendini tek adam, her şeyin lideri, atayıcısı gören birine, "Hayır senin yetkin yok" Sen kimsin ki? diyebilmek gerek. En başta eskisi gibi ipler onun eline verilirse, gerisi gelir. Dik dur Türkiye.