Bahçeli'den koalisyon için "Kuran'a el basma" şartı

Bahçeli'den koalisyon için "Kuran'a el basma" şartı
Bahçeli'den koalisyon için "Kuran'a el basma" şartı
7 Haziran gecesinden beri AKP ile koalisyon yapmayacaklarını söyleyen MHP Lideri Devlet Bahçeli, bu sefer yeşil ışık yaktı. Bahçeli koalisyon şartı olarak 5 şart sundu ve "Protokolü birlikte yazarız ve milletin huzurunda Kuran'a el basarsanız, basarız" dedi.

RADİKAL - Genel seçimlerden bu yana AKP ile her türlü koalisyon için kapıları kapatan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , ilk kez AKP ile koalisyon için açık konuştu. Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu’na “çözüm sürecini ayağınızın altına alıp, sepete atacak mısınız?” diye soran Bahçeli, partisinin kırmızı çizgilerini anımsatarak, “Sizin için en kutsal değerinizi esas alırız. Protokolü hep beraber yazarız da o kalemin ucunda yazarken ayağının yerden kalktığını bilemeyiz. Ama bunların hepsini kabul ettikten sonra milletin huzurunda Kuran-ı Kerim’e el basarsanız, basarız” dedi.

Bahçeli, genişletilmiş il istişare toplantılarına bu hafta Tokat, Sivas ve Yozgat ile devam etti. AKP ile koalisyon şartlarını bir yenisini daha ekledi. AKP’nin şartları kabul etmesinin yeterli olmadığını, Kuran-ı Kerim’e de al basmalarını istedi. Arıdından, “MHP, milletin önünde Kuran'a el basacak, siz de var mısınız?” dedi.

BAHÇELİ'NİN KOALİSYON ŞARTLARI

Bahçeli, Kuran’lı koalisyon şartlarını şöyle sıraladı: “1-Anayasanın ilk dört maddesinden taviz yok. Üniter yapı, toprak bütünlüğü, başkent Ankara, dilimiz Türkçe. 2- Terör örgütü PKK ile Güneydoğu Anadolu’da ya da Türkiye’nin diğer yerlerinde mücadele edilecek. 3- PKK, kendini lağvedecek. Silahlarıyla birlikte teslim olacak. Masumlar anaların kucağına, suç işleyenler yargıya, oradan da cezaevine... Silahlar, Türkiye Cumhuriyetinin envanterine kayıt edilecek. 4- 17-25 Aralık dosyası yeniden açılacak. Hırsızlardan hesap sorulması için Bilal oğlan dahil herkes yargıya gidecek. 5- Çözüm süreci çöpe atılacak.

Bu tekliflerimizi kabul ediyorsanız, bir protokole bağlıyorsanız o zaman taşın altına değil elimizi, gövdemizi bile koyarız. AKP, bu şartları kabul ederse, Türk milletinin en mukaddesi olan ve milletin huzurunda Kuran’a el basar mısınız? MHP, basar ve basacaktır.”


  http://www.radikal.com.tr/140691414069144

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kuran'a el bas AKP! - user943147

  Çalarken "selamün aleyküm" diyen, Allah-kitap-peygamber lafını dilinden düşürmeden kul hakkı yiyen AKP'den Kuran'a el basmasını beklemek nasıl bir saflıktır??? Yüzyılın Polyanna'sı seçildiniz MHP tebrikler :)))

  Tam Leman'a Gırgır'a malzeme... - Comment_Var

  Leman Kapak sayfasında: Bahçeli: Sayın Ahmet Davutoğlu ! Şunlar için el basarmınız? 1-Olası bir erken seçimde baraj altına düşme tehlikemize karşı, barajı düşürecekmisiniz ? Kur'ana el basarmısın? A.D. : Basarı(m), 2- D.B: PKK'yı sıfırlayacakmısınız? Basarı(m), Sıfırlama bizim işimiz, 3- D.B. Kendini Türk saymayan Kürtleri yok veya sürgün edermisiniz? 4- Türkten başka dostumuz yok diyecekmisinz? Basarı(m), 5- Kürt Kelimesini lügatımızdan çıkaracakmısınız) AD: Basarı(m), DB: Bayrağımızdaki Hilalleri üçe çıkaracakmısınız: AD: Basarım, 6- MHP'li banknot basarmısınız, ?AD: Basarı(m).. AD: Be bahçeli yeter, basa basa yoruldum, yeter! Koalisyona gelirseniz gelin, yoksa HDP'ye dönerim haaa! DB: Tamam tamam bunlar da kabulümüzdür. Biz hiç bir şey istemeyiz, sadece Kürt yok yeter. PKK zaten ortak düşmanımızdır.

  Bunlar da... - Comment_Var

  Yahu bu Siyasiler bu Kutsal ve Temiz dinimizi Pis politikalarına alet ettiklerini bu millet ne zaman tam anlayacak. Kur'anı o Pis siyasi (Kürt düşmanlığı üzerine olan) ittifaklarına alet etmelerini millet anlamayacak kadar mı cahil zanediyorlar. Özellikle de Samimi dindar Kürtleri.

  Sarta Bak! - user1107643

  Kuran'i pasta yapip yiyenlere Kuran'a el bastirmak! Böylesi bir koalisyon sartinin politika yapmakla uzaktan yakindan alakasi olmayan komik bir istek olduguna hic girmiyorum bile.