Bahçeli'nin danışmanı: Çantamda 3 bin kişilik şerefsizler listesi var!

Bahçeli'nin danışmanı: Çantamda 3 bin kişilik şerefsizler listesi var!
Bahçeli'nin danışmanı: Çantamda 3 bin kişilik şerefsizler listesi var!
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün "Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" çıkışının ardından, danışmanı konuyu bir ileri noktaya taşıdı. Bahçeli'nin siyasi danışmanı Metin Özkan, "3 bin kişilik şerefsizler listesi" olduğunu söyledi.

RADİKAL - MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli 'nin danışmanı Metin Özkan, dün katıldığı bir televizyon programında, Bahçeli'nin "boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" çıkışının "doğru bir tabir olduğunu" söyleyerek, şöyle konuştu;
"Bu ülkenin garibanı, yetimi, dulu, fakiri, fukarası evine götürecek ekmek bulamazken birileri Boğaz'da viskisini yudumlayıp bu ülkede terörden teröristten beslenen "o tabirle" hitap edilen insan orada oturduğu sürece bu doğru bir cümledir.

"ÇANTAMDA LİSTESİ VAR..."

Metin Özkan, programda Bahçeli'nin bahsettiği  "viski içip oyunu HDP'ye veren şerefsizlerin" bir de listesi olduğunu da ilk kez açıklayarak, şöyle dedi;
"Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım zamanımız kalmayabilir."

"MHP OLARAK KİMSEYİ FİŞLEMEYİZ AMA NOT EDERİZ..."

Özkan, böylesine bir liste olmasının "fişleme olmadığını", ancak MHP'nin "her türlü yanlışı not ettiğini" de söyleyerek, şöyle dedi;
"Biz MHP olarak kimseyi fişlemeyiz. Ama MHP yapılan her türlü yanlışı not eder. O Boğaz'da oturan birileri de bunların içinde o 63'lüklerin (Akil İnsanlar heyeti) çoğu da dahil, ülke çözüme mutluluğa gidiyor, refaha gidiyor diye insanlara propaganda yapıp bugün o şehit olan insanların kanını elinde dolaştırırken biz o insanların çetelesini tutuyoruz."

"HDP'YE OY VEREN ŞEREFSİZLER" TARTIŞMASI NASIL BAŞLADI?

"Şerefsizler" tartışması, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün partisinin genişletilmiş il istişare toplantılarında yaptığı konuşma ile başladı.
Bahçeli, toplantının kapalı bölümünde yaptığı konuşmada, HDP'ye oy veren ve bu partinin "geleneksel seçmeni olmayan" kişilere yüklendi.
Bahçeli, "İzmir’de Marmaris’te yazlıklarında yatıp AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen, ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler… Şimdi, HDP ile koalisyonu kurun” ifadesini kullandı.

"TÜRKÇEYİ DOĞRU DÜRÜST KONUŞAMAYAN TÜRK MİLLİYETÇİLERİNDEN FAZLA OY ALDIK..."

Bahçeli'nin bu sözlerinin basına sızmasının hemen ardından, HDP lideri Selahattin Demirtaş'tan da jet yanıt geldi.
Demirtaş dün kendisine Bahçeli'nin sözlerinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu;
"HDP İstanbul'da üçüncü partidir. Bu Türkçe'yi doğru dürüst konuşamayan Türk milliyetçilerinden daha fazla oy almıştır. HDP İstanbul'un en fukara semtlerinden oy almıştır. Öyle üçüncü parti olmuştur. Elbette zenginler de HDP'ye oy vermiş olabilir. Hepsi bizim için çok saygındır. Seçmenimize küfür hakaret edene de bin misliyle de aynen iade ediyorum. Seçim öncesi hırsızdan hesap sorarız deyip, seçim sonrası hırsızın sarayında zevki sefa sürenler midir şerefli olanlar? Şeref kavramını kullanmaya kalkmasınlar, hadlerini bilsinler." (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/140881414088147

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  hamili liste - genco940

  listenin başında olsa gerek. Hangi yetki ile böyle bir liste hazırlanıp, not edilebiliyor. Eğer memleket dağ başına döndüyse, birilerinin daha dikkatli olmaları gerekmez mi?

  Fişleme İtirafı - user386125

  3000 kişiyi fişlediklerini canlı yayında itiraf eden legal bir partinin legal yöneticisi... bir parti olarak bunca kişiyi fişlemişler ya bunlar bir de iktidar olsa kaç kişiyi fişleyecek kim bbilir?

  hala aynı kafa - user572864

  adamlar sizle aynı sayıda koltuk çıkarmış siz hala neyin peşindesiniz? akp'ye bile yanaştınız daha ne kadar düşebilirsiniz?

  Saygısız Adam - ocul

  Terörden beslenen, terör biterse bitecek olan tek parti MHP'dir. O üçbinlik listeye benim de adımı yaz. Ne şerefsizliğimiz kaldı, ne çapulculuğumuz, ne Cihangir entelliğimiz. Savaştan yana olmamak, insanlar ölsün istemek, saflıkla, enayilikle, güçsüzlükle özdeşleşir oldu. Al bir daha yazıyorum. Erken seçimde oy vereceksem oyumu HDP'ye veriyorum. Al kudur şimdi ordan.

  McCarthy - user730691

  McCarthy'nin elinde salladığı kağıt gibi olmuş bu biraz. Türk siyasetinin sığlığının en güzel yansıması. AKP bile MHP'nin yanında sütten çıkmış ak kaşık kalır. Bunların ellerine AKP gibi güç geçirdiklerini bir hayal edin bakalım geceleri uyku uyuyabiliyor musunuz? Allah esirgesin.

  bu kafayla. - dulas

  yapılacak ilk seçimde, bu % 10 luk seçim barajının devam edceği düşünülürse meclise girmeme ihtimaliniz çok yüksek. bu enteresan fikirlerinizle ayırştıcı ırkçı ve elitist kafanızla giderek kaybolmanızı ve siyasetten silinmenizi dilerim.

  .....bir siz eksiktiniz tamam oldu.. - user1022763

  akp ayağını kaldırdı siz koydunuz, fakir edebiyatı yapmayın şimdi...geçmişte mhp yi de gördük,halkı hala aptal yerine koymanız ne kadar acınacak bir durumda olduğunuzu gösteriyor, 3000 kişinin adı listemizde var da ne demek... hele siz bunu bize tam olarak bir açıklayın, taşıdığınız zihniyet kafatasçılıktan öteye gitmiyor, mhp geçmişten beri bu ülkede hiçbir şey üretememiş ve hala da buna devam etmekte olan bir partidir...yolunuza devam ediniz......