Bakan Akşit'in sitesi parkı yuttu

Balgat'ta kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Güldal Akşit'in de oturduğu Park Rönesans Evleri yönetiminin, bitişikte bulunan park ve oyun alanını işgal ettiği ve sitede oturanların yararlanabileceği bir tenis kortu yaptığı iddiası mahalleyi karıştırdı.

ANKARA - Balgat'ta kadın ve aileden sorumlu Devlet Bakanı Güldal Akşit'in de oturduğu Park Rönesans Evleri yönetiminin, bitişikte bulunan park ve oyun alanını işgal ettiği ve sitede oturanların yararlanabileceği bir tenis kortu yaptığı iddiası mahalleyi karıştırdı.
Çocuk parkı da çevrildi
24. Cadde üzerinde Akşit'in de sakinleri arasında bulunduğu Park Rönesans Evleri'nin etrafına duvar yapılırken, bitişikte bulunan oyun alanı ve çocuk parkı da duvarla çevrilerek sitenin bünyesine katıldı. Bunun ardından yeşil alan ve oyun parkı yok edilerek sadece site sakinlerinin kullanabileceği tenis kortu yapıldı, park kamu kullanımına kapatıldı. Site yönetiminin bu girişimi ardından çevre sakinlerinin şikâyeti üzerine Çankaya Belediyesi duruma el koydu. Park ve Bahçeler Müdürvekili Suat Durmuş, İmar Müdürlüğü'ne gönderdiği yazıda, belediyeye ait park ve oyun alanında tenis kortu yapılarak kamu kullanımına kapatıldığına işaret ederek, bu fiili durumun giderilmesi için gereğinin yapılmasını talep etti.