Bakan Çavuşoğlu, 'İsrailliler var' diyerek sunumdan vazgeçti

Bakan Çavuşoğlu, 'İsrailliler var' diyerek sunumdan vazgeçti
Bakan Çavuşoğlu, 'İsrailliler var' diyerek sunumdan vazgeçti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Münih Güvenlik Konferansı'nda sunum yapacağı oturuma İsrailli temsilcilerin de katılacağının son anda ortaya çıkması üzerine konferans programını iptal etti.

RADİKAL - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Berlin Büyükelçiliğinde Batı Avrupa Başkonsolosları toplantısının ardından düzenlenen basın toplantısında, bir gazetecinin Münih Güvenlik Konferansına katılmamasının nedenini sorması üzerine, davetin Başbakan Ahmet Davutoğlu'na da geldiğini ancak seçim öncesi ve ülke gündeminin yoğunluğu nedeniyle Davutoğlu'nun katılamayacağını bildirdiğini ifade etti.

Mevlüt Çavuşoğlu, "Ben konferansa katılacaktım fakat Ortadoğu oturumunda İsrailli temsilcileri sonradan koydukları için katılmama kararı aldık. Fakat Almanya ile ilişkilerimiz sadece Münih Konferansıyla sınırlı değil. Konferans, esasen ikili ilişkilerimizi ilgilendiren bir konu değil, uluslararası bir konferans. O nedenle bu Almanya'ya yönelik bir tavır da değil" dedi.

Almanya'da bugün yapılacak 51'inci Münih Güvenlik Konferansı'na, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Türk Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun da katılacağı belirtilmişti. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/128776612877662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  John Kerry... - moral

  Sakın bu yan çizmenin nedeni John Kerry'nin de toplantıya katılacak olması olmasın? Bu sıralar kaçak dövüşmekte fayda var gibi bir izlenim bırakıyor bu tercih.

  KAPRİSLİ DEVEKUŞU DİPLOMASİSİ - user564606

  Ben sana küstüm, onlar varsa ben yokum, özür dilersen barışırım, işte bak özür diledi gibi bir çeşit diplomasi türü. Yeni Türkiye'nin uluslararası ilişkileri bu. Buna olsa olsa KAPRİSLİ DEVEKUŞU diplomasisi denir. Bu diplomasi türü çok faydalı. SIFIR SORUN elde ediyoruz.