Bakan Çelik: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı haddini aştı

Bakan Çelik: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı haddini aştı
Bakan Çelik: Adana Büyükşehir Belediye Başkanı haddini aştı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 29 Mayıs'ta siyasi partilerin seçim mitinglerini yapması için tahsis edilen Adana İstasyon Meydanı'nda yapmak istediği mitingine Seyhan 1. İlçe Seçim Kurulu'ndan vize çıkmaması ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın açıklamalarına, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'ten tepki geldi.

RADİKAL - Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ya da bir başkasının haddini aşarak, Sayın Cumhurbaşkanımızın kentimizi ne zaman ya da nasıl ziyaret etmesi gerektiğine dönük bir açıklama yapması saygısızca ve kınanacak bir tutumdur” açıklamasında bulundu. 

Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, basında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adana ziyaretiyle ilgili bazı polemiklerin yer aldığını belirtti.

Bakan Çelik, açıklamasında şunları kaydetti:

“En son Adana Büyükşehir Belediye Başkanı da haddini aşan açıklamalarda bulunmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana ziyareti, Adana halkı tarafından sabırsızlıkla beklenmektedir. Sayın Cumhurbaşkanımız, binlerce yıllık devlet hayatımız içerisinde, halkımızın doğrudan oylarıyla seçtiği ilk devlet başkanıdır. Bu çerçevede Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasında illerimize yaptığı teşekkür ziyareti vatandaşlarımız tarafından büyük bir coşku ve heyecanla karşılanmaktadır. Aynı şekilde Adana’da da vatandaşlarımız, zat-ı devletlerinin Adana’yı ziyaret ederek kentimizi şereflendirmesini büyük bir coşku ve heyecanla beklemektedir.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ya da bir başkasının haddini aşarak Sayın Cumhurbaşkanımızın kentimizi ne zaman ya da nasıl ziyaret etmesi gerektiğine dönük bir açıklama yapması saygısızca ve kınanacak bir tutumdur.”

Çelik, Cumhurbaşkanının Adana ziyaretinin kent tarihi için bir dönüm noktası olacağını da savundu.