Bakan Çelik'in duygusal anları

Bakan Çelik'in duygusal anları
Bakan Çelik'in duygusal anları
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, TBMM Genel Kurulunda veda konuşması yaparken duygulu anlar yaşadı.

RADİKAL- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, başlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın kabul edilmesinin ardından teşekkür konuşması için çıktığı kürsüde babasını hatırlayınca duygu dolu anlar yaşadı.

TBMM Genel Kurulunda geçtiğimiz Perşembe günü başlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi.Tasarının kabul edilmesinin ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, teşekkür konuşması yapmak için kürsüye çıktı.

BOĞAZI DÜĞÜMLENDİ
Bakan Çelik, "1999'da girdim meclise, Grup Başkanvekili olarak 5 yıl, akabinde de 8 yıldır bakan olarak hizmet etme gayreti içerisindeyim. Sayılı günler geçiyor. Bizim için 16 yıl geride kaldı. Benim açımdan son derece anlamlı yıllardı. Ben inşaat ustasının oğluydum" dedi. Bu sırada duygulanan ve boğazı düğümlenen Bakan Çelik konuşmakta güçlü çekti ve kürsüdeki bardaktan su içti. Milletvekilleri ise Bakan Çelik'i alkışladı. Çelik, ardından "16 yıl bu cumhuriyetin kazanımları olarak parlamentoda görev yapma imkanı buldum. Sosyal Güvenlik Kurumu gibi bir reform benim bakanlığım döneminde nasip oldu" diye konuştu. DHA