Bakan Çelik'ten CHP vaatleri için 'komünizm' yorumu

Bakan Çelik'ten CHP vaatleri için 'komünizm' yorumu
Bakan Çelik'ten CHP vaatleri için 'komünizm' yorumu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhalefetin ekonomiye ilişkin seçim vaatlerine ilişkin, "Bunlar ayağı yere basmayan vaatler. Ana muhalefet partisi lideri 158 eylem ve projeden bahsediyor 101'i şu an fiili olarak uygulanıyor. Türkiye komünizme dönmüyor herhalde. Seçim uğruna bir takım vaatler veriliyor" dedi.

RADİKAL - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Çelik, "Ana muhalefet partisi lideri 158 eylem ve projeden bahsediyor 101'i şu an fiili olarak uygulanıyor. Türkiye komünizme dönmüyor herhalde. Seçim uğruna bir takım vaatler veriliyor. Ana muhalefet partisinin vaatlerini aldık diyelim. Bunlar ayağı yere basmayan vaatler. Oy avcılığı" diye konuştu.

"EMEKLİ MAAŞLARINI 3,4 KAT ARTIRMIŞIZ"

CHP 'nin emeklilere iki maaş ikramiye vaadini değerlendirmesi istenen Çelik, "Emeklilere iki maaş ikramiyeyi kim vermek istemez. Biz aklımızı kaçırmadık ki kim vermek istemez? Biz iktidarız ya neden 2 değil de 4 maaş ikramiye verilmesin. Niye biz vermeyelim? 3,4 kat emekli maaşlarını artırmışız. 100 lira seyyanen zam uygulaması getiriyoruz şu an. İmkanlar ne ise, pastanın büyüklüğü ne ise parayı ona göre ayıracaksınız. Bu IMF'ye kul olmaktır. Bu vaat emeklilere, 28 milyarlık bir aktarım olur" dedi.


"BU PARTİNİN BAŞINDA KALMA MÜCADELESİ"


CHP'nin seçim vaatlerini eleştiren Çelik, "Bu Partinin başında kalmak. Partinin başında kalma mücadelesi" dedi.


"İŞSİZLİK MAAŞI 2 BİN LİRA OLUR MU?"


"İşsizlik maaşlarının yeniden düzenlenmesi 2 bin liraya kadar maaş söz konusu mu?" sorusuna Çelik, "Bunlar iyileştirebilir ama bir bütünlük içinde olmalı. Lokal olarak şu anda bir şey söylememek doğru değil" diye yanıt verdi.


"TAKSİM'İN DIŞINDA 1 MAYIS DÜŞÜNMÜYORUZ DÜŞÜNCESİ DOĞRU DEĞİL"


1 Mayıs'ta Taksim yasağına ilişkin Çelik, "Emekçilerin sorunlarını mı çatışmaları mı ön plana çıkaracağız. Çalışanların hakkını, hukukunu bir manifestoya dönüştürüp hükümetin önüne konmalı. Alan mücadelesi mutlaka orada bir anma olmalı. Onda bir problem yok. 1 Mayıs'ta illa da orada olacağız. Taksim'in dışında 1 Mayıs düşünmüyoruz düşüncesi doğru değil. Mutlaka anma yapılmalı. O da zaten sağlanıyor" açıklamasında bulundu.


Çelik, yarın Yol- İş Sendikası ile taşeron işçilerine için önemli bir toplantı yapılacağını da söyledi. ( ANKARA /DHA)


  http://www.radikal.com.tr/134604213460422

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  aslında her insan sosyalisttir. - oinsan

  aslında her insan bir sosyalisttir.haksızlığa karşı çıkar.emeğin eşit paylaşılmamasına karşı çıkar.sömürüye karşı çıkar .insan onuru için savaşır .insan gururu için savaşır .herkes hiç kimseye muhtaç bağımlı minnet duyguları duymadan yaşamını sürdürebilmelidir.bunun için yaşamını verir.

  Öcü komünizm - alpayari

  Dİn elden gidiyor, komünizm geliyor. Ne kadar ucuz söylemlerdi bunlar. Tekrarlamayın böyle şeyleri lütfen.