Bakan Elvan: ASELSAN'da ölümler kafa karıştırıcı

Bakan Elvan: ASELSAN'da ölümler kafa karıştırıcı
Bakan Elvan: ASELSAN'da ölümler kafa karıştırıcı
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Yüzlerce şirketimiz var, neden ASELSAN?" diye sordu.

RADİKAL - ASELSAN'daki şüpheli ölümlerin kapsamlı olarak araştırılması gerektiğini söyledi. Habertürk'e konuşan Elvan, ciddi sorunların olduğunu belirtti ve "Yüzlerce şirketimiz var, neden ASELSAN?" diye sordu.
"Neden ASELSAN? Benim kafama takılan soru bu. Ve bunların hepsine neden intihar deniyor? Buna anlam vermek mümkün değil. ASELSAN'ın diğer kurumlarımızdan bir farkı mı var? Türkiye'de onlarca, yüzlerce kuruluşumuz, şirketimiz var. Bu şirketlerimizde olmuyor da, neden ASELSAN'da oluyor? Kafamızda elbette ciddi bir soru işareti var. Bu konu geçmişte intihar ettiği söylenenler dahil çok kapsamlı, detaylı ince ayrıntılarıyla araştırılması gerektiğini düşünüyorum."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Habertürk

  ,

  İntihar

  http://www.radikal.com.tr/127700812770083

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yorumcu mu ? - kazim özkan

  Bir bakan yorumcu degil eylem adamidir. Eger kafasindan böyle surular geçiyorsa gider bakanlar kurulunda konunun gündeme getirilmesini saglamaya çalisir. Eger bir engelleme ile karsilasiyorsa demek ki konunun üstü örtülüyor demektir ki o zaman dürüstlük ve vatanseverlik geregi basina gerekli açikamalari yapip gerekirse istifa eder. Bakan dedigin böyle olur.

  Kafan mı karıştı bakan bey? - user399986

  Vakaların araştırılmasını düşünme; soruşturma başlattır.Bu ülkenin "atanmış" bakanı değil misin? Bak işte! Ha bu arada belki bilmiyorsunuz,Aselsan'ın en büyük hissedarı İsrail.Tabii ki bal gibi biliyorsunuz da, milleti her zamanki gibi uyutuyorsunuz.Aselsan,Tubitak,Üniversiteler...Hepsi gitti,bitti kül oldu!Ülkem gibi!

  Bakan Elvan: ASELSAN'da ölümler kafa karıştırıcı - UygarTurkiye

  Intihar oldugunu nereden biliyorsunuz?