Bakan Eroğlu: Aynı filmi Diyarbakır'da gördük

Bakan Eroğlu: Aynı filmi Diyarbakır'da gördük
Bakan Eroğlu: Aynı filmi Diyarbakır'da gördük
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara'daki patlamaya ilişkin, "Aynı filmi biz Diyarbakır'da gördük, başka yerde gördük. Failleri en kısa zamanda yakalanacak, mutlaka cezalandırılacaktır" dedi.

RADİKAL - Orman ve Su İşleri Bakanı ve Ak Parti Afyonkarahisar milletvekili adayı Veysel Eroğlu, Ankara 'daki patlamanın milletin huzurunu bozmaya yönelik eylem olduğunu söyledi. Bakan Eroğlu, "Bu gibi provokatörlere milletin dikkat etmesi lazım. Seçim zamanı milletin huzurunu bozmak isteyenler hep bu tür terörist eylemleri yapıyor. Dolayısıyla milletimizin bu konuda hassas olması lazım diye düşünüyorum. Maksat milletimizin huzurunu bozmaya yöneliktir. Provokasyondur" dedi.

'FAİLLER EN KISA ZAMANDA YAKALANACAK'

5 Haziran'da da Diyarbakır'da 4 kişinin yaşamını yitirdiği, 200 kişinin yaralandığı benzer bir saldırı yaşandığını hatırlatan Bakan Eroğlu, "Biliyorsunuz daha önce Diyarbakır'da seçimlerden önce sırf barajı aşsın diye, mağdur görünsünler diye böyle bir provokatif eylem yapıldı. Aynı filmi biz Diyarbakır'da gördük, başka yerde gördük. Dolayısıyla inşallah failleri en kısa zamanda yakalanacak, mutlaka cezalandırılacaktır. Çünkü artık failler tek tek tespit ediliyor. İnşallah bunlar da yakalanacaktır. Bildiğim kadarıyla hayatını kaybedenler var. Onlara Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Emniyet teşkilatımız gereğini yapacaktır. Milletimiz bu tür provokatif eylemlerin gazına gelmesin" diye konuştu. (Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR/DHA)

ABD ve Rusya'dan katliam açıklaması

DİSK: Savaş isteyenler bilsin ki son kişi kalana kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

Ankara'daki patlamalardan önce bu pankartları açmışlardı

Hürriyet Gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici patlama bölgesini anlattı!

TTB'den doktor çağrısı


  http://www.radikal.com.tr/144909614490963

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Filim - user1145226

  Bu gerçek hayat filim değil. Sürecin filimi çekerler, bu filmi daha önce gördük. Filim değil gerçek ve insanlar ölüyor. Iktidarınızdan çok daha değerlidir.

  Sende haysiyet varsa... - user794201

  Herkesi kendiniz gibi iktidar meraklisi mi gordunuz! Magdur edebiyati yapmayi siz herkesten cok iyi bilirsiniz. Kimse kendi canini, vatandasini sirf daha fazla oy alabilmek icin feda etmez, o assagilik planlari anca AKP iktidari yapar. Gorduk kapali kapilar ardinda nasil 2 fuze firlatiriz karsidan, Suriyeye gireriz deyip planlar yaptiginizi. Yaziklar olsun, seni bakan yapan zihniyet olmaz olsun, degil insan cani, sana bitkilerin cani bile emanet edilmez!!!

  bu değil - user1135792

  bunlar nasıl bakan oluyor? bu nasıl bir açıklama? 30 kişi öldü diyorlar sanki biri çıplak eylem yapmışta provakasyonmuş mişmış. oğlum ülkende 30 kişi öldü. bakanı olduğun ülkede bomba patladı 30 kişi öldü alo. barış mitinginde. hey. sorsana kendine arkadaşım nasıl olabilir böyle bir şey benim ülkemde diye. yok gaza gelmeyin yok dolduruşa gelmeyin. istediğiniz tam da bu zaten. herkes evinde otursun siz devletin ve milletin bekası için gece gündüz çalışın. ne derseniz evet he tabi ki biz bilmeyiz büyüklerimiz bilir diyelim. ben senin benim bilmediğim bir şeyi bilmeni nasıl sindirebilirim ki açıklamana bak, tutumuna bak. yeter artık düşün yakamızdan. siyaset bu değil. insan yönetmek, halkları yönetmek, hak hukuk sağlamak bu değil.